Facebook Google+ Twitter

Nocne stanie w kolejce po rejestrację auta

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-04 07:18

Mieczysław Jankowski i Robert Kociołek przed budynkiem Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów pojawili się już po godz. 21, by następnego dnia zarejestrować samochody. Nocami koczują tam setki właścicieli samochodów, którzy chcą załatwić w urzędzie formalności.

Noc spędzona w kolejce zamiast tygodnia czekania na rejestrację auta. / Fot. Express IlustrowanyPierwsi kierowcy pojawiają się przed budynkiem przy ul. Smugowej nawet na 10 godzin przed otwarciem drzwi. Robert Kociołek i Mieczysław Jankowski zaopatrzyli się w termos z gorącą kawą, kanapki i turystyczne krzesełka.
– Koledzy opowiadali, co tutaj przeszli stojąc po kilka razy w gigantycznych kolejkach, więc postanowiłem tego uniknąć i poświęciłem jedną noc – mówi pan Robert. - W pracy wziąłem co prawda dzień wolny na żądanie, by odespać godziny spędzone na przystanku przed urzędem, ale dzięki temu jestem w kolejce drugi.

Wyprzedził go tylko Mieczysław Jankowski. Kierowcy kłębiący się przed wejściem do urzędu nadali mu zaszczytny przydomek "Number One". Na otwarcie drzwi, przed godziną 6 rano, czekało ich ponad stu! – To nie jest normalne, by w cywilizowanym kraju nie można było tego jakoś rozwiązać – denerwowali się. – Takie kolejki ostatnio były za komuny, gdy stało się po pralki lub meble, a nazwiska odhaczano na liście kolejkowej.

Co jest przyczyną tego, że w wydziale rejestracji i praw jazdy dochodzi do takich sytuacji? – W porównaniu z ubiegłym rokiem o 100 proc. wzrosła liczba aut sprowadzanych z zagranicy. Dilerzy odnotowali też znaczny wzrost sprzedaży nowych samochodów, o blisko 40 procent – mówi Bogusław Hawryś, dyrektor wydziału. – Do tego kilku doświadczonych pracowników odeszło na emerytury, kilku jest na zwolnieniach, a 5 nowych urzędników robi właśnie badania lekarskie i wkrótce zasilą nasze szeregi.

Dyrektor przypomina, że nie trzeba stać w kolejce, by zarejestrować samochód. Można złożyć wszystkie potrzebne dokumenty w urzędzie i czekać tydzień, aż pojazd zostanie zarejestrowany. W tym czasie nie będzie można jednak jeździć (z powodu braku dokumentów).
(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.