Facebook Google+ Twitter

Nocne Wilki - kto, kogo i do czego prowokuje?

Gdyby nie polskie media, nikt by nie wiedział, że jest w Rosji taki klub motocyklistów. A że jest proputinowski, tak jak cała Rosja, wiadomo nie od dziś. A skoro tak, wypadałoby zamknąć granicę przez każdym Rosjaninem, bo popiera Putina.

 / Fot. http://www.nwrussia.infoOd kilku dni polskie media i gorące głowy polityków zajmuje jeden temat – Nocne Wilki zmierzające do Berlina tranzytem przez Polskę. Uruchomiono wyobraźnię i cały sztab ludzi oraz szereg instytucji państwowych, aby powstrzymać rosyjską prowokację, która tak na dobrą sprawę stała się nią dzięki polskim mediom. Zabrakło refleksji i spokojnej oceny sytuacji, a mianowicie – na czym miałaby polegać ta prowokacja. W jaki sposób harleyowcy zaszkodzą Polsce odwiedzając groby radzieckich żołnierzy oraz Oświęcimia? Tym bardziej, że towarzyszyliby im polscy motocykliści, tak jak polskim rajdom w Rosji towarzyszą Rosjanie.

Całe zamieszanie wokół Nocnych Wilków jest „zasługą” polskich mediów, a nie kolejnym sprytnym planem Putina, aby sprowokować Polskę. Sprowokować do czego? W ten sam sposób niektórzy w Polsce próbują rozgrywać katastrofę smoleńską – nie jako wewnętrzną walkę polityczną (niegodną i niesmaczna), lecz jako prowokację Rosji stosowaną wobec bezbronnych (i bezmyślnych) polityków, którzy skaczą sobie do gardeł i wymyślają kolejne teorie spiskowe wbrew zdrowemu rozsądkowi i ustaleniom polskich (nie rosyjskich) śledczych tylko po to, aby zbijać kapitał polityczny.

O prowokacji z udziałem Nocnych Wilków możemy mówić dopiero teraz. Ich niewpuszczenie do Polski stało się tematem numer jeden nie tylko w Polsce, ale również w Rosji. Rosyjska propaganda wykorzysta ten incydent na arenie międzynarodowej, aby nagłośnić i udowodnić, że Polska jest krajem antyrosyjskim. Z pewnością pojawią się w tym kontekście fragmenty wypowiedzi szefa FBI, aby pokazać, że nie tylko Rosja ma o Polsce nie najlepsze zdanie.

Co z to rusofobią? Czy rzeczywiście polscy politycy przesadzają? Czy właśnie z powodu rusofobii Polska nie znalazła się przy stole rokowań o sytuacji na Ukrainie, chociaż powinna tam zajmować zaszczytne miejsce z racji swojego zaangażowania na rzecz Ukrainy? Czy przez rusofobię europejscy przywódcy woleli na fotelu szefa unijnej dyplomacji posadzić Federike Mogherini, a nie Radosława Sikorskiego?

Poparcie polskich motocyklistów i ich zaangażowanie po stronie Nocnych Wilków podważa i ośmiesza decyzję polskiego MSZ i Polskiej Straży Granicznej, pokazując jednocześnie, że władza i społeczeństwo – to dwie różne bajki. Teraz to dopiero Rosja uzyskała niezamierzony efekt propagandowy, który wykorzysta, aby pokazać, że Polacy jednak popierają Rosjan. Nie oznacza to, że cała sprawa zostanie zapomniana. Pewne jest, że Rosja odpłaci pięknym za nadobne. Niewpuszczenie rajdu motocyklistów posłuży jako pretekst, aby w przyszłości nie wpuścić na teren Rosji np. rodzin Katyńskich. I nic wtedy Polska nie wskóra, bo jeżeli zapadnie decyzja polityczna, tak jak w sprawie Nocnych Wilków, formalny powód zawsze się znajdzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

No nie mogę Panie Arturze.....
już miałem temat odpuścić, a Pan ponownie rozwija fundamentalną tezę tego pseudoartykułu, że wszystkiemu winne POLSKIE media i politycy, żeby ...(i tu długa lista zarzutów)

a ja właśnie odpoczywam w Dreźnie i zwiedzam muzea i co chwila słyszę informacje dnia, a od naszych niemieckich przyjaciół, że dokładnie dzisiaj niemiecka straż graniczna zatrzymała kilkunastu "nocnych kundelków" na berlińskim lotnisku Schonefeld - bo tak chcieli się przemycić
dowód : http://www.welt.de/politik/ausland/article140411908/Moskau-protestiert-gegen-deutsches-Einreiseverbot.html
myślę że tym razem Pan Krzysztof nie będzie miał zastrzeżeń co do moich źródeł informacji - tym razem jest to Die Welt :P

I co panowie na to ??? Czyżby Die Welt był polską gazetą ??? Czy może rząd niemiecki, który zakazał im wjazdu i anulował wizy TAKŻE jest opanowany przez polskie "wiadome siły" i reaguje rusofobią i histerią ???
No ale przecież wszystko to i tak wina Tuska .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skierowanie uwagi rządu na pierdoły, jak widać, najwyraźniej zostało zwieńczone sukcesem.
Za chwilę wyboru i praktycznie być, albo nie być Polski a Polacy biorą się za kudły z powodu trzydziestu rosyjskich motocyklistów, którzy pragnęli jedynie dojechać do Niemiec.
No cóż, tak się składa, że przez Polskę najbliżej.
Politycy i propagandowe media nakręciły spiralę sensacji ciesząc się, że to tuż przed wyborami. Inaczej mówiąc dali Polakom emocje, by nie zajmowali się tym, co za kilka dni dla Polaków najważniejsze - wyborem prezydenta.

Bijcie sobie zatem dalej pianę na temat nieistotny. No może jedynie o tyle istotnym, że Polska się skompromitowała po raz kolejny, poniżając rosyjskich motocyklistów na przejściu granicznym. Po raz kolejny aparat władzy dał Rosji argumenty do ręki, by utrzymywać embarga na polskie produkty.

Mistrzostwo kretynizmu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu, tak, to jest fakt, podobie jak faktami są : wzięcie się za własne łby "rozbieraczy" Polski, koalicja antyhitlerowska i przyklepanie Polski w nowych granicach, w sferze wpływów ZSRR, przy udziale naszych ówczesnych, a przede wszystkim dzisiejszych sojuszników.

Czyż zatem świat jest czarno-biały? Czy jednak mieni się barwami? Czy przejście spod kurateli faszystów pod kuratelę komunistów to w skali narodu ( nie poszczególnych przypadków) było przejście z deszczu pod rynnę, czy jednak odwrotnie ?

Jeśli jednak przykładać czarno-białą miarkę, to proszę bardzo, byle wszędzie.
Jeśli jednak miarka ta jest stosowana tylko wybiórczo, a w pozostałych przypadkach mieni się barwami, to coś jest chyba nie tak z percepcją oceniającego, nieprawdaż ...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie
co do Pańskiego bełkotu i krętactw odpowiedział już Pan Bartłomiej - i wystarczy

ja skoncentruję się na faktach!
znowu zastosował pan hiperbolę retoryczną sugerując fałszywie że moim zdaniem cyt. "że wojna rozpoczęła się 17 września"
Nie da się zaprzeczyć, że zgodnie z postanowieniami paktu Ribbentrop-Mołotow Niemcy i CCCP wspólnie podjęły decyzje o wojnie z Polską = jedyna różnica to tylko termin ataku
I to jest FAKT , którego żadna propaganda nie zmieni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, walisz Pan babola z szmatławcem (niemiecki fakt to bild a nie der spiegel) a potem bronisz się, że prowokacja (i niby kto w to uwierzy?) i że łatwo podejść Pana Arkadiusza. Ja rozumiem, że najlepszą obroną jest atak, ale atakować też trzeba umieć. Dalszy bełkot ciężko mi nawet komentować.

"Pewnych faktów historycznych nie da się zmienić ani inaczej zinterpretować" - Racja. Faktem jest to, że nie było żadnego ratunku ze strony bratniej armii radzieckiej, tylko atak z drugiej strony.

"gardząc ludźmi którzy mają inne zdanie udowadniamy że jesteśmy ograniczeni w horyzontach myślowych" - "Podając youtube jako wiarygodne źródło informacji ośmiesza się Pan", "to Pana błędny wniosek ale nie pierwszy i pewnie nie ostatni... Pokazało to, że Pan się orientuje... Ech jak łatwo Pana podejść"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Der spiegel" był moją prowokacją... (proszę jednak zerknąć do tego fakt-szmatławca... haha) i proszę zacytować gdzie napisałem że to "poważne źródło informacji"...? to Pana błędny wniosek ale nie pierwszy i pewnie nie ostatni... Pokazało to, że Pan się orientuje... Ech jak łatwo Pana podejść.
Dużo czytam i analizuję różne źródła ale skoro Pan twierdzi że Pan więcej... to to pewnikiem tak jest... bo Pan racja jest "najmojsza" a większość polaków i historyków także z zagranicy to debile i idioci co nie wiedzą że wojna rozpoczęła się 17 września i że rosjanie wypierając faszystów z europy powinni to zrobić przez Czechy i Szwecje żeby chociaż nie narazić się potężnej Polskiej armii która nie walczyła z niemcami z nonszalancji... Miliony ludzi których niemcy nie zdążyli wymordować w obozach to przez to że się śpieszyli na długi weekand do domu... A Panu Arturowi Chorążewiczowi słabo się robi bo pewnie wolałby żeby granica między III Rzeszą a Rosją była bardziej na wschód...? Panie Arkadiuszu gardząc ludźmi którzy mają inne zdanie udowadniamy że jesteśmy ograniczeni w horyzontach myślowych...! więc takie rady są nie na miejscu a jeśli Pan tak uważa to niech Pan się do tego nie przyznaje...! Pewnych faktów historycznych nie da się zmienić ani inaczej zinterpretować, co u niektórych wywołuje złość a czasami nawet zasłabnięcia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie
-------------------------
1. Wszystkie 4 kraje wydały zakazy jednocześnie i w stosunku do różnych osób - nie ma w tym żadnej sprzeczności prawnej i nie budzi zdziwienia (no chyba tylko ludzi nie znających prawa i szukających dziury w całym)
2. faktycznie na Youtube jest kupa debilnych materiałów - gdyby jednak Pan wykazał ciekawość i obejrzał podane przeze mnie linki, zobaczył by Pan zapisy dokumentalne ( a to jest różnica) - tym bardziej jeżeli jednym z tych filmów jest zapis konferencji prasowej niemieckiego rządu (chyba nie stwierdzi Pan że to bzdurny materiał albo wrzuta niewiarygodnego świra)
3. proszę mnie nie pouczać w kwestii czytania prasy międzynarodowej .... podejrzewam że czytam jej więcej od Pana (i w oryginale) - sądząc po Pana stwierdzeniu, że niemiecki brukowiec Der Spiegel to poważne źródło informacji = no śmiech na sali - za chwilę będzie się Pan powoływał na Imperium albo Bravo Girls

Panie Chorążkiewicz
------------------------------
No wpisy na FB są oczywiście lepszym źródłem niż moje :D
Wyjaśnijmy więc kilka kwestii "fałszowania historii" którymi wszyscy rzucają jak mięsem
1. w roku 1945 Armia Czerwona nie "wyzwalała Polski" - oni po prostu szli na Berlin , a Polska była po drodze - proszę powiedzieć jaką wdzięczność Armii Czerwonej maja wykazywać rodziny tysięcy wymordowanych polaków i zgwałconych kobiet ????
2. pożyteczni idioci cały czas powtarzają za rosyjska propagandą datę 9 maja , natomiast jakby nie pamiętają daty 17 września
należy przypomnieć że bez zgody Stalina Hitler nie zdecydował by się na rozpoczęcie wojny, a hitlerowskie Niemcy były sojusznikiem CCCP - stąd wspólna "defilada zwycięstwa" w Brześciu
należy przypomnieć bohaterską obronę Lwowa i Grodna przez wojska polskie
należy przypomnieć dzień 22 września 1939 , kiedy po zdobyciu Grodna Armia Czerwona rozstrzelała na miejscu ponad tysiąc polskich żołnierzy , natomiast około 600 polskich gimnazjalistów (w wieku 13-18) zostało związanych, położonych na głównej ulicy i rozjechanych czołgami na rozkaz generała Dimitrija Pawłowa

Pamiętając o tych FAKTACH każdy Polak który popiera działania tej bandy, wymachiwanie czerwoną szmatą na naszych grobach i powiela zakłamaną, bolszewicką wersję historii - godny jest tylko pogardy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ nie wszyscy widzą komentarze z FB, więc przytaczam w pełni :

Zdzisiek Kozłowski · UMCS Lublin
Pojawia się zasadnicze pytanie: Czy faktycznie była II wojna światowa ? Jeśli tak, to czy się zakończyła i kiedy ? Może właśnie 9 maja roku pamiętnego ? Czy zginęło w niej ok. 6.5 mln Polaków? Kto był agresorem ? Kto sojusznikiem ? Czy powinniśmy świętować zwycięstwo nad faszyzmem ? Jeśli tak, to z kim ? Z Niemcami, Amerykanami, czy z Rosjanami ? A może nie wypada wspominać nawet o dniu 9 maja a tym bardziej pozwolić aby inni w jakikolwiek sposób zechcieli uczcić ten dzień zwycięstwa na naszej ziemi ? Ludzie, pobudka ! Czy ktoś nam pomagał w wyzwalaniu ziem polskich, czy uczyniliśmy to sami ? Jeśli pomagali nam to kto ? Może krasnoludki i sierotka Marysia ? Historii nie da się oszukać.

==========================================

Dosłownie słabo mi się robi, gdy widzę takie myślenie...

Panie Zdzisiek, a czy pomocnicy nie mogli wygonić Niemca tylko za swoją granicę (tylko jaką?) i nie poświęcać się dla tej niewdzięcznej Polski? Którą zresztą razem z Niemcem wcześniej rozszabrowali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może z jeszcze innej perspektywy...

W zeszłym roku naczelny diabeł RP, niejaki Darski, zwany Nergalem, dostał zakaz koncertowania w Rosji i nakaz opuszczenia kraju.
Polskie środowiska "prawicowe" miały niejaki problem interpretacyjny, bo przecie wraża Rosja wyrzuca, jak ona w ogóle śmie - z jednej strony, no ale przecie diabła samego - z drugiej strony patrząc ;)

A poważniej, toczy sie gra - to nie ulega wątpliwości. Moje przynajmniej wątpliwości wzbudzają klapki na oczach, które pozwalaja dostrzec grę jednej strony, ale drugiej już nie...
Fakt faktem natomiast, że własny tyłek znajduje się zawsze po jednej stronie... co wiele tłumaczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu jeśli jeden kraj UE nie wyda pozwolenia na wjazd i obowiązuje on w całej UE to po co aż tyle krajów nie wyraziło zgody na wjazd...? . Czy aby to nie jest właśnie histeria..? Pana drugi punkt zatem przeczy pierwszemu... Natomiast trzeci punkt ("Polska jest krajem suwerennym") przeczy drugiemu (Polska jako kraj graniczny strefy Schengen ma obowiązek (!!!) wykonania takiej decyzji = zero dyskusji"...). Podając youtube jako wiarygodne źródło informacji ośmiesza się Pan gdyż na youtube można obejrzeć Elwisa robiącego zakupy w biedronce...
W Polsce jest zakazane propagowanie symboliki totalitarnej-zgadza się, ale czy widział Pan w Polsce jakiegoś motocyklistę z taką flagą..? W Rosji nie jest to zakazane i mogą jeździć z takimi flagami, poza tym to armia sowiecka Związku Radzieckiego wyzwoliła Polskę... i żeby nie wiem jak Panu to było nie na rękę mówiąc, że prowadzą oni "akcje zakłamywania historii" to tego Pan nie zmieni. Większości Polaków, którzy mają inne zdanie zarzuca Pan "głupotę i uleganie rosyjskiej propagandzie" a czy może Pan nie uległ zachodniej propagandzie. Chociaż dziś "Der Spiegiel" ładnie podsumował decyzję polityków.. zapraszam do literatury międzynarodowej a z filmikami na youtube nie Pan da spokój... haha! I jeszcze jedno: Ukraińcy czczą Benderę i UPA i budują im pomniki nazywając ich bohaterami a ludobójstwo na Wołyniu jest uważane za słuszne... jak Pan skomentuje taką formę patriotyzmu w porównaniu do złożenia kwiatów pod jakimś tam pomnikiem Stalina ale przede wszystkim w Katyniu za który rosjanie przeprosili...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.