Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18405 miejsce

Nocne zamieszki po meczu hokejowym w Nowym Targu

Miała być feta z powodu awansu do finału hokejowych rozgrywek. Zamiast tego mecz GKS Tychy-Podhale Nowy Targ skończył się zamieszkami i starciem kibiców z policją i ochroniarzami.

Policjanci zatrzymują kibica Podhala / Fot. Dawid SerafinMinutę przed końcem spotkania kibic Podhala podszedł pod sektor gości, sympatyków GKS Tychy, i nie przebierając w gestach dał upust swoim emocjom. Kilka chwil później dwójka ochroniarzy siłą próbowała wyprowadzić go z hali. Od tej chwili wypadki toczyły się lawinowo. W obronie zatrzymanego kibica stanął starszy mężczyzna, doszło do przepychanek z ochroniarzami, kibicom puściły nerwy i wybiegli za ochroniarzami z hali. W międzyczasie jeden z ochroniarzy użył gazu pieprzowego w środku. Kilkanaście kobiet z dziećmi skoczyło przez barierki do boksu hokeistów starając się chronić dzieci przed skutkami rozpylenia gazu. Ta sytuacja tylko podgrzała atmosferę, a kibice zaczęli wyrażać swe niezadowolenie z działań ochroniarzy na zewnątrz hali, która znajduje się kilkaset metrów od centrum Nowego Targu.

- Niech pan napisze, że potraktowali kobiety i dzieci gazem - krzyczał starszy mężczyzna. - To jest wersja kibiców. Zaatakowali nas, użyliśmy gazu. To nie nasza wina, że w pobliżu były postronne osoby - tłumaczyli Wiadomościom24.pl ochroniarze. Żaden z nich nie jest jednak chętny do dłuższej rozmowy. - Proszę kontaktować się z szefostwem - mówili.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce starali się zachować spokój. Chwilę później musieli interweniować, bo zamieszki przeniosły się przed halę. Policjanci używali pałek do rozpędzenia tłumu. - Na razie zatrzymaliśmy dwie osoby, ale jak pan widzi wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie - mówił dowódca akcji.

Policjanci starali się wyłapać kilka najbliższych osób w koszulkach klubowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przemku, niestety Polska rzeczywistość, to ludzie tacy jak Ty. Jest zadyma to (prawie) każdy kibic jest beee. Zapewniam Ciebie, że sytuacja w Polsce bardzo się zmieniła, kiedyś takie "incydenty" były na porządku dziennym, a teraz słychać o nich sporadycznie.
Jak górnicy, stoczniowcy i inni związkowcy demonstrują w stolicy i "rozkręca" się zadyma, to też kibice. Podobne przykłady mógłbym mnożyć. W Polsce nauczono się, że każda zadyma ( niekoniecznie na stadionie ) wybucha z winy kibica, a tak nie jest.
Nie wiem kiedy, ale mam nadzieje że stereotyp kibica - chuligana z lat 90-tych kiedyś upadnie, bo czasy i prawda są inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy naprawdę o to chodzi w sporcie ,by dać komuś po buzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, autor podaje wyraźnie "kibic Podhala podszedł pod sektor gości, sympatyków GKS Tychy", "... na zewnątrz hali, która znajduje się kilkaset metrów od centrum Nowego Targu". Niby drobnostka ale...
Nie lubię niestety takich imprez masowych. Swego czasu sam musiałem robić na nich porządki, co wyraźnie mi nie służyło, gdyż do teraz mam awersję.
5* za ciekawą relację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgodzę się! Większość kibiców (niezależnie od dyscypliny sportu) idzie na mecz dopingować swój zespół, burdy wszczynają grupki pseudokibiców, których jest zdecydowanie mniej. Niestety o tych drugich mówi się więcej bo zadyma na trybunach (czy po meczu) jest lepszym newsem niż kulturalny doping. W Nowym Targu chyba niepotrzebnie zaogniła całą sytuację ochrona, która nie tylko nie opanowała sytuacji ale jeszcze doprowadziła do eskalacji.

P.S. @Autor w tytule jest informacja, że mecz odbył się w Nowym Targu, a dalej piszesz o meczu GKS Tychy - Podhale co sugeruje, że spotkanie rozegrano w Tychach ;) Niby drobnostka ale dość istotna. Za newsa 5* Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety Polska rzeczywistość, większość kibiców nie idzie na spotkanie sportowe, tylko na rozróbę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.