Facebook Google+ Twitter

Nocny maraton filmowy już 27 stycznia! Rozdajemy bilety na ENEMEF

W najbliższym ENEMEF-ie, czyli Nocy Najlepszych Polskich Filmów Sezonu już po raz drugi będą mogli wziąć udział autorzy W24. Tym razem nie tylko mieszkańcy Warszawy! A w repertuarze nocy filmowej cztery filmy, wobec których nie można pozostać obojętnym. W24 są jednym z patronów medialnych wydarzenia.

 / Fot. .
Na 27 stycznia organizatorzy zaplanowali: "Rzeź" Romana Polańskiego (zaledwie tydzień po polskiej premierze), "W ciemności" Agnieszki Holland, a także najmocniejszy polski film ostatnich lat czyli "Wymyk" oraz "Salę samobójców".

Wszystkie seanse odbędą się w Multikinie.

Dla autorów Wiadomości24.pl mamy po jednym podwójnym zaproszeniu do następujących kin:


Warszawa
Multikino Wola
Multikino Ursynów
Kraków
Multikino
Wrocław
Multikino Pasaż
Szczecin
Multikino
Rzeszów
Multikino

Godzina rozpoczęcia 22:00, przewidywany koniec przed 5 rano.

Bilety wręczymy tym autorom W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i w komentarzach przekonywająco zadeklarują opisanie wrażeń z kinowego eventu. Najciekawsze relacje opublikujemy nie tylko w W24, ale też w lokalnych serwisach Nasze Miasto.

Na zgłoszenia czekamy do 26 stycznia, do godziny 12.

Informacje o filmach - materiał organizatora

W ciemności


In Darkness, Polska, Niemcy, Kanada 2011, 145’
reżyseria: Agnieszka Holland
scenariusz: David F. Shamoon
obsada: Robert Więckiewicz, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska
muzyka: Antoni Łazarkiewicz

Polski kandydat do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, który dopiero co wszedł na ekrany kin. "W ciemności" to jeden z najważniejszych filmów w polskim kinie ostatnich lat i jeden z najlepszych w dorobku Agnieszki Holland. Piękne kadry, światło, muzyka.

Katolik, grzesznik, drobny złodziejaszek - Leopold Socha - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. To, co było okazją do zarobku, doprowadziło do powstania silnej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, zmieniając się w heroiczną walkę o ludzkie życie.

W filmie nie ma drętwego bohaterstwa, stereotypowych podziałów na "dobrych i złych", nie brakuje też napięcia i dynamicznej akcji. "W ciemności" robi ogromne wrażenie w czym spory udział ma niezwykle poruszająca kreacja Roberta Więckiewicza, nazywanego polskim Seanem Pennem.

Rzeź - SPECJALNY POKAZ TYDZIEŃ PO PREMIERZE


Carnage, Polska, Francja, Niemcy 2011, 79'
reżyseria: Roman Polański
scenariusz: Roman Polański, Yasmina Reza
obsada: Kate Winslet, Jodie Foster, John C. Reilly, Christoph Waltz
muzyka: Alexandre Desplat

Najnowszy film Romana Polańskiego "Rzeź" to jednocześnie najzabawniejszy film w jego karierze. Błyskotliwy scenariusz oraz udział świetnych aktorów jest gwarancją zabawy na najwyższym poziomie.

Główni bohaterowie filmu to dwie nowojorskie pary, które należą do elity amerykańskiej socjety. Kiedy ich dzieci wszczynają bójkę, spotkanie rodziców, zorganizowane by wyjaśnić sprawę, przeradza się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości. W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Przeciwnicy dopuszczą się ciosów poniżej pasa. Wkrótce wyjdą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a gdy więzy małżeńskie ulegną rozluźnieniu, okaże się, że w nowoczesnym związku wszystkie chwyty są dozwolone...

Dowcipne dialogi są niczym seria z karabinu maszynowego, akcja jest bardzo dynamiczna, a wszyscy odtwórcy dają popis swojego kunsztu aktorskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

PS. Wrocław, Pasaż :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kocham kino, a jako przykładny 'kinomaniak' powinnam nadrobić zaległości. Czy istnieje lepsza okazja niż "Noc Najlepszych Polskich Filmów Sezonu"? - nie sądzę ;-). Co więcej, mój zmysł obserwacji nie zawodzi nawet w nocy - z pewnością pomoże on stworzyć dobry materiał opisujący ten ENEMEF. Będąc już na wcześniejszych maratonach, mogę zagwarantować, że każdy z filmów oglądam z wielką uwagą
i zainteresowaniem. Składniki na dobra relacje przygotowane, czas je wykorzystać. Jestem do tego stworzona ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

E_vent, który logice się WYMYKa
N_iesamowita RZEŹ z tego wynika
E_ch! SALA SAMOBÓJCÓW, poczucie samotności
M_ega polskie produkcje, w kinie, W CIEMNOŚCI
E_NEMEF-deklaruję opisanie wrażeń
F_ajna okazja do realizacji filmowych marzeń

Multikino Ursynów lub Multikino Wola (do wyboru)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zestaw filmowy najbliższego ENEMEF jest jakby stworzony dla mnie. Ze względu na obowiązki rodzinne nie byłem na żadnym z wyżej wymienionych dzieł. Od dwóch lat w Świątyni Kina pojawiam się jedynie w charakterze rodzica z moimi pociechami wieku przedszkolnego. Tematyka bajek, nawet w 3D, odbiega jednak od moich filmowych fascynacji.
Możliwość udziału w Maratonie w Multikinie Kraków, to dla mnie prawdziwe święto i radość z którą nie omieszkam podzielić się z Czytelnikami Wiadomości 24 ;)
Proszę mi zaufać i przyznać bilety. Nie zawiodę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pozytywne doświadczenia w nocnych maratonach filmowych i potrafię opanować fizjologiczne znużenie chwytające pomiędzy drugą a czwartą nad ranem:-) Żeby nie być gołosłowny przypominam, że relacjonowałem już nocny maraton – Noc horrorów. Dlatego uprzejmie proszę o przyznanie biletów do Multikina Ursynów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.