Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9633 miejsce

Nocny nalot stada nietoperzy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-24 18:22

W sypialni Alicji Najdienow z Łodzi w środku nocy pojawiło się stado nietoperzy. Przeżyłam sceny niczym z horroru - mówi zdenerwowana kobieta.

- Była pierwsza w nocy. Ze snu wyrwał mnie łopot skrzydeł uderzających w szyby. Nade mną fruwało co najmniej pięć nietoperzy, które wydawały przerażające dźwięki. Wystraszona, zapaliłam światło i wybiegłam do kuchni. Razem z córkami, które obudził mój wrzask, krzyczałyśmy i piszczałyśmy, mając nadzieję, że to wystraszy nieproszonych gości. W końcu chwyciłam mopa, bo jeden z nietoperzy zaplątał się w liście stojącej pod oknem juki.

Zamknąwszy drzwi do pomieszczenia opanowanego przez "latające myszy", pani Alicja zadzwoniła po pomoc do inżyniera miasta. W tym czasie jej córka Natalia szukała w Internecie informacji o tym, czego boją się nietoperze. Gdy półtorej godziny później do mieszkania zapukał pracownik schroniska dla zwierząt, jedynymi śladami po nocnych gościach były pozostawione w wielu miejscach odchody i bałagan w pokoju.

- Wypiłam krople na serce, ale jeszcze teraz cała się trzęsę - opowiada lokatorka. - Przeczesałam już z odkurzaczem całe mieszkanie, bo bałam się, że któryś z nietoperzy schował się pod kanapę lub szafę. Jeszcze dziś kupię moskitierę i zainstaluję ją we wszystkich oknach, a jutro zgłoszę w administracji, aby sprawdzili strychy. Nie chciałabym drugi raz przeżyć takiego ataku.

To nie pierwsza wizyta nietoperzy w łódzkiej kamienicy. Kilka dni temu jeden z ssaków wpadł do komina w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Nie mógł wyjść. Odłowił go dopiero pracownik schroniska dla zwierząt. Na nietoperze wlatujące do mieszkań skarżyli się również mieszkańcy Bałut i Chojen. Ssaki są latem pobudzone, bo samice przygotowują się do lęgu. Do mieszkań mogą wpadać w pogoni za owadami.

- Nietoperza nie należy drażnić ani też próbować łapać. Trzeba jak najszybciej zamknąć pomieszczenie, a następnie powiadomić odpowiednie służby miejskie - mówi Jacek Łęgowski, pracownik łódzkiego schroniska dla zwierząt.

(lb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

 iza kowal
  • iza kowal
  • 31.03.2011 22:34

ale czego sie boja nietoperze

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA: [tagi] Łódź, internecie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.