Facebook Google+ Twitter

Nocny rajd w Poznaniu dla każdego

Już 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja Nocnej Jazdy Konkursowej, zwanej przez miłośników Nocką. Będzie to 48. edycja rajdu, który jest skierowany do wszystkich posiadaczy czterech kółek.

Objaśnianie prób sprawnościowych. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakNocna Jazda Konkursowa to rajd organizowany nieprzerwanie od 1962 roku przez Automobilklub Wielkopolski. Łączy on w sobie elementy sprawnościowe i nawigacyjne. Trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale także wiedzą i sprytem.

W tym roku organizatorami są Robert i Błażej Krotoscy, którzy wygrali ubiegłoroczną edycję. Oprócz tego w rajdzie wystartuje również Zbigniew Szwagierczak, który był Mistrzem Polski w wyścigach samochodowych. W tym roku przewidziano także osobne kryterium dla dziennikarzy.

Co należy wiedzieć o rajdzie? Nocka jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich to próby sprawnościowe na terenie toru "Poznań". Po próbach zawodnicy otrzymują karty przejazdów i plany, które zawierają informacje o trasie przejazdu i wyruszają na etap nawigacyjny. Nie trzeba jednak mieć kompasu, GPSu i zaliczonej matury na poziomie rozszerzonym. Wystarczy trochę sprytu, orientacji w terenie, umiejętności czytania ze zrozumieniem i wiedzy na temat Poznania i okolic. Samo przejechanie trasy jednak nie wystarczy. Po drodze na załogi czekają różnego rodzaju zadania i zagadki, za które można otrzymać punkty. Tabliczki ze zwycięzcami poprzednich edycji umieszczone na rzeźbie Leśnego Dziada. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiak
Z racji tego, że etap nawigacyjny jest przeprowadzany w ruchu ulicznym trzeba dodatkowo jechać zgodnie z przepisami. Nie dość, że mandaty trzeba pokryć z własnej kieszeni, to jeszcze za każde wykroczenie są odejmowane punkty w klasyfikacji rajdu. Po powrocie na tor załogi ponownie muszą pokonać próby sprawnościowe, a następnie wykonać kilka zadań dodatkowych, które nie wiążą się już z prowadzeniem samochodu.

Główną nagrodą w rajdzie jest przechodnia rzeźba Leśnego Dziada, który zamieszka ze zwycięzcami aż do następnej edycji rajdu. Oprócz tego, załogi otrzymają nagrody i upominki od sponsorów rajdu.

W imieniu Automobilklubu Wielkopolski serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie. Informacje na temat wpisowego oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Automobilklubu Wielkopolski. W tym roku limit załóg wynosi 80 ekip.

Uczestnicy powinni mieć sprawny samochód dopuszczony do ruchu, gaśnicę i dużo dobrego humoru. Oprócz tego warto wyposażyć się w latarkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.