Facebook Google+ Twitter

Nokia na trzecim miejscu. Początek nowej wojny na rynku smartfonów

Po latach dominacji, Nokia spadła na trzecie miejsce pod względem ilości sprzedanych smartfonów. Numerem jeden jest Apple, zaraz za nim plasuje się Samsung. Możemy spodziewać się zażartej walki o pierwsze miejsce na podium między koreańską firmą i Amerykanami.

 / Fot. Materiały prasoweUdział Apple w rynku smartfonów wzrósł z 13,5 proc. rok temu, do 18,5 proc. Jeszcze większym skokiem może pochwalić się Samsung, który miał zaledwie 5 proc. udziałów, a obecnie posiada 17,5 proc. Odwrotna jest sytuacja Nokii. Fiński koncern zanotował spadek z 38,1 proc. w zeszłym roku do 15,2 proc. obecnie. Wyniki sprzedaży liczone w sztukach wyglądają następująco. Apple - 20,3 mln, Samsung - 19,1 mln, a Nokia - 16,7 mln sztuk.

Samsung ma się z czego cieszyć. Skok o 16 mln sztuk robi wrażenie. Topowy model Galaxy SII po 85 dniach sprzedał się w liczbie 5-milionów egzemplarzy. Dla porównania, jego poprzednia wersja, potrzebowała na to 40 dni więcej.

Z kolei w przypadku Apple sukcesem jest to, że firma nie oferuje całej baterii słuchawek, lecz konsekwentnie wdraża jeden model. Można zatem stwierdzić, że inni producenci mają łatwiejsze zadanie, pozycjonując swoje smartfony do różnych grup docelowych.

Czytaj dalszą część artykułu w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Defy
  • Defy
  • 01.08.2011 00:34

Motorola jest liderem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.