Facebook Google+ Twitter

Nokia Siemens Networks zwolni blisko 25 procent pracowników

Nokia Siemens Networks, spółka joint-venture zajmująca się budową sprzętu teleinformatycznego z powodu kryzysu zwolni 17 tysięcy pracowników.

 / Fot. -Majestic-, CC 2.0Interia.pl zdradza, że fińsko-niemiecki koncern telekomunikacyjny zwolni aż 17 z 74 tysięcy zatrudnionych na całym świecie. Ma to pomóc w osiągnięciu zaplanowanych oszczędności w wysokości miliarda euro. Jest to konieczne, by Nokia Siemens Network przetrwała kryzys, a także mogła sprostać konkurencji ze strony chińskich producentów.

Informacja o planowanych zwolnieniach spowodowała dwuprocentowy wzrost cen akcji na giełdzie Nokia Siemens. Zaskoczenie wywołuje fakt, że sama Nokia zwolniła w tym roku już 10 tysięcy ludzi i zamknęła część zakładów.

W Polsce zatrudnionych jest 1100 osób, do końca roku miało przybyć kolejnych 200-400 miejsc pracy, teraz pozostaje pytanie czy Polaków też dotkną cięcia w Nokii.

Nie są to pierwsze duże zwolnienia w tej branży w 2007 roku ponad 12 tysięcy zwolnił Alcatel Lucent, dwa lata później 5000 osób zwolniono z Ericssona.
Źródło:interia.pl

Nokia Siemens Network to spółka joint-venture, która powstała w 2007 r. na bazie działu Network Business Group firmy Nokia i działu COM w Siemens AG. Firma zajmuje się budową infrastruktury teleinformatycznej i projektowaniem oprogramowania.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.