Facebook Google+ Twitter

Nokia zamyka projekt OVI

Nokia Maps zamiast Ovi Maps? Już niebawem. Fiński potentat branży telefonicznej, po czterech latach pracy nad programem OVI, postanowił go zlikwidować. Powodem są przygotowania do wprowadzenia platformy Windows Phone zamiast obecnego Symbiana.

Logo projektu OVI / Fot. materiały prasoweOficjalne stanowisko współpracy Nokii z Microsoftem musiało przynieść pierwsze ważne decyzje. Szefostwo jednego z czołowych producentów komórek postanowiło podjąć kroki mające na celu zaoszczędzenie swoim klientom problemu z tytułu nazewnictwa ich mobilnych serwisów. Na pierwszy ogień poszło OVI.

Powstała w 2007 roku marka była jednym z najlepiej zapowiadających się projektów Nokii. Założonego sukcesu jednak nigdy nie osiągnęła i na początku 2011 zamknięto jej działalność w 27 z 33 krajów. Stanowisko o całkowitym zakończeniu programu skutkuje zmianą nazw serwisów mobilnych poprzez usunięcie etykiety OVI i zastąpienie jej nazwą firmy. Innymi słowy Ovi Store zastąpi Nokia Store, Ovi Maps przeobrazi się w Nokia Maps, etc.

Proces ten ma zakończyć się do końca 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krzysztof
  • Krzysztof
  • 19.05.2011 19:25

Szefowie Nokii postanowili załatwić firmę na cacy i podpisali umowę z producentem najgorszego oprogramowania na świecie. Ciekawe czym sobie uzasadnili ten idiotyzm... :D Już niebawem i w ich telefonach będziemy oglądali BSOD. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.