Facebook Google+ Twitter

Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsze efekty specjalne

Efekty specjalne, czyli to co fani kina kochają najbardziej. Surrealistyczna wizja fantastycznej krainy wyśnionej przez Tima Burtona zmierzy się z koncepcją świata wykreowaną przez Christophera Nolana w obrazie "Incepcja"

"Alicja w Krainie Czarów": Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips

 / Fot. plakatAlicja w Krainie dziwów, to przede wszystkim wielka uczta dla oczu. Surrealistyczny i wykręcony świat, doskonała scenografia i animacje trójwymiarowe kolokwialnie mówiąc "wbijają w fotel" widza. Obraz jest genialnym zapisem Burtonowskiej iluminacji. Za efekty specjalne w głównej mierze odpowiedzialny jest Ken Ralston współzałożyciel należącej do Georga Lucasa firmy Industrial Light and Magic odpowiedzialnej za takie majstersztyki wizualne jak "Gwiezdne Wojny", "Faceci w Czerni" czy "Powrót do przyszłości". Ken Palston jest laureatem czterech Oscarów.

"Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I": Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi

Cała saga o Harrym Potterze nasycona jest efektami specjalnymi. / Fot. plakat Tim Burke, odpowiedzialny za efekty specjalne w filmie, pracuje nad serią już od drugiej części, zekranizowanych przygód młodego czarodzieja. Tim pracował także nad efektami specjalnymi do filmów: "Wróg Publiczny", "Gladiator" oraz "Helikopter w ogniu".


"Medium": Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky, Joe Farrell

 / Fot. plakatNominacja filmu "Medium" do Oscarów za efekty specjalne rozpętała dyskusyjne tsunami wśród fanów światowego kina. Film został nominowany do Oscarów kosztem Disneyowskiego "Trona" naszpikowanego graficznymi wodotryskami. Efekty specjalne obrazu "Medium" zamykają się właściwie tylko w porywającej scenie z tsunami. Michael Owens, nadzorca efektów specjalnych w filmie "Medium" pracował w przeszłości przy filmach: "Jaja w tropikach", "Gangi Nowego Jorku", "Ciemna strona miasta" i "Joe Black"

"Incepcja": Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin

Film "Incepcja" to przede wszystkim doskonałe zdjęcia i efekty specjalne. / Fot. plakat Chris Corbould odpowiedzialny za takie produkcje jak: "Mroczny rycerz", "Mumia", "Casino Royale" stworzył prawdziwy graficzny majstersztyk. Sam Christopher Nolan w trakcie gali Nagród Stowarzyszenia Efektów Specjalnych powiedział: jestem uzależniony od efektów specjalnych bardziej niż jakikolwiek inny reżyser na tej sali.

 / Fot. plakat"Iron Man 2": Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick

Film naszpikowany akcją i efektami specjalnymi opowiadający o ponurym mścicielu zakutym w stalową zbroję. Nominacja do Oscarów za efekty specjalne nie była zaskoczeniem. Janek Sirrs Nadzorca efektów specjalnych odpowiada za takie dzieła jak: "Jestem legendą", "Prestiż", "Batman - Początek", "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet", "Liga niezwykłych dżentelmenów", "Matrix: Reaktywacja", "Człowiek, którego nie było", "Mission: Impossible II", "Matrix".

Nominacje do Oscarów 2011, Najlepsze efekty specjalne, Alicja w Krainie Czarów, Harry Potter i Insygnia Śmierci, Medium, Incepcja, Iron Man 2

Efekty specjalne, czyli to co fani kina kochają najbardziej. Surrealistyczna wizja fantastycznego świata wykreowana przez Tima Burtona zmierzy się ze światem wykreowanym przez Christophera Nolana w obrazie "Incepcja".

Czytaj więcej:

Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza aktorka drugoplanowa
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsze zdjęcia
Nominacje do Oscaró 2011. Najlepszy scenariusz oryginalny
Nominacje do Oscarów 2011.Najlepszy reżyser
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy film animowany
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza aktorka
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor drugoplanowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.