Facebook Google+ Twitter

Nominacje do Oscarów: Najlepsza Aktorka

Już 27 lutego 2011 roku w Kodak Theatre po raz 83. Amerykańska Akademia Filmowa przyzna Oscary - Najbardziej prestiżową nagrodę w świecie filmu. My pokusiliśmy się o przybliżenie państwu nominowanych w poszczególnych kategoriach. Dzisiaj prezentujemy kandydatki na najlepszą aktorkę.

creative commons / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Annette_BeningAnnette Francine Bening, urodziła się 29 maja 1958 roku w Topeka, w stanie Kansas. Amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Za sprawą nowej pracy ojca cała rodzina przeniosła się do San Diego, gdzie młoda Annette ukończyła High School i College. Wszystkich zaskoczy pewnie wiadomość, że przed rozpoczęciem studiów aktorka przez rok pracowała jako kucharka na statku na Oceanie Spokojnym. Mogła wtedy bez końca oddawać się ukochanemu nurkowaniu. Po zakończeniu nauki na Uniwersytecie w San Francisco, na wydziale sztuk teatralnych, ropoczęła współpracę z American Conservatory Theater.

Przełomowy w jej karierze okazał się rok 1987. Wtedy to, rolą Holly Dancer w sztuce "Przybrzeżne zaniepokojenie" zadebiutowała na scenie Broadwayu. Swoją grą oczarowała wszystkich krytyków teatralnych. Pomimo sukcesu na scenie teatralnej postanowiła rozpocząć karierę filmową. Pierwszą nominację do Oscara otrzymała za rolę prostytutki w filmie "Naciągacze"(1990). Drugą nominację do Nagrody Akademii Filmowej za najlepszą rolę drugoplanową przyniosła jej rola żony i wyrachowanej pośredniczki w handlu nieruchomościami w filmie "American Beauty" (1999). Ma czwórkę dzieci i na stałe mieszka w Los Angeles. Najlepszą aktorką 2011 roku ma szansę zostać za rolę Nic w filmie "Wszystko w porządku", w reżyserii Lisy Cholodenko.

©Academy of Motion Picture Arts and Sciences® / Fot. Matt Petit / ©A.M.P.A.S.Nicole Mary Kidman, na świat przyszła 20 czerwca 1967 w Honolulu na Hawajach. Amerykańska i australijska aktorka i piosenkarka. W USA mieszkała do czwartego roku życia. Potem z całą rodziną przeprowadziła się do Australii. Nicole wraz z najbliższymi na stałe osiadła w Sydney. Sztuka aktorska w jej życiu obecna była od dziecka. Od najmłodszych lat pobierała nauki gry w przeróżnych szkołach teatralnych. W pewnym momencie zrezygnowała z kształcenia, powodem takiej decyzji była choroba matki, która musiała walczyć z rakiem piersi. Po powrocie matki do zdrowia powróciła do studiowania sztuki aktorskiej. Początek kariery aktorki to głównie produkcje australijskie.

Zobacz kto został nominowany w kategoriach:

Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza aktorka drugoplanowa
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsze zdjęcia
Nominacje do Oscaró 2011. Najlepsze efekty specjalne
Nominacje do Oscarów 2011.Najlepszy reżyser
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy film animowany
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy scenariusz oryginalny
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor drugoplanowy
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza muzyka

W Stanach Zjednoczonych za początek przygody na dużym ekranie można uważać rolę u boku Toma Cruise’a w filmie "Szybki jak błyskawica", warto dodać, że po tym filmie aktorzy się pobrali, a ich małżeństwo trwało do 2002 roku. Na swoim koncie ma już statuetkę Oscara za grę w filmie "Godziny"(2002). Widzowie mogą kojarzyć ją z głównej roli w produkcji "Batman Forever". Nicole Kidman jest również piosenkarką, z Robbim Williamsem zaśpiewała piosenkę "Somethin' Stupid". Piosenka zdobyła dużą popularność w Wielkiej Brytanii i Australii. W tym roku Akademia Filmowa nominowała ją do Oscarów za rolę Becci Corbett w filmie "Między światami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Robert Paulson
  • Robert Paulson
  • 10.02.2011 20:49

Przedni pomysł z tymi tekstami o nominacjach podzielonymi na osobne artykuły. Na prawdę świetny miks informacji zaczerpniętych z Wikipedii, filmweb i imdb. Oby tak dalej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.