Facebook Google+ Twitter

Nominacje do Oscarów: Najlepszy scenariusz oryginalny

Jaki film dostanie Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny w roku 2011 - "Kolejny rok", "Fighter", "Incepcja", "Wszystko w porządku" czy może "Jak zostać królem"?

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Another_year_poster.jpg "Kolejny rok": Mike Leigh
Mike Leigh, ur. 20 lutego 1943 r. w Salford - brytyjski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny oraz autor scenariuszy. Jego dzieła charakteryzują się indywidualnym, niepowtarzalnym stylem, ponieważ w swoich filmach nie unika on brutalności i drastycznych tematów. Zadebiutował filmem "Break Moments" w 1972 r. Potem przez długi czas zajmował się twórczością teatralną i telewizyjną. Do jego głośnych filmów należą "Nadzy", który został nagrodzony w Cannes i "High Hopes". W 1996 r. stał zdobywcą Złotej Palmy za "Sekrety i kłamstwa". Nominowany do Oscara "Kolejny Krok" to najnowszy film tego wybitnego reżysera. To zabawna i wzruszająca opowieść o szczęśliwym małżeństwie Gerrie i Tomiego, gronie ich przyjaciół i znajomych. To historia, w której jak i w życiu, przyjaźń miesza się z samotnością, radość przeplata smutek, śmierć jest nierozłączna z narodzinami, a rozpacz idzie pod rękę z nadzieją. Wiosna, lato, jesień, zima - i tak mija kolejny rok.

"Fighter": Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson. / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Fighter_Poster.jpg
Obraz otrzymał sześć nominacji do Złotych Globów i siedem do Oscara. "Fighter" - dramat sportowy, w którym dwóch braci, na przekór własnemu losowi, postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Opisuje się prawdziwa historia Micky'ego Warda (Wahlberg) oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki. Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Inception_ver3.jpg "Incepcja": Christopher Nolan
Christopher Nolan urodził się w Londynie w 1970 roku. Szerokiej publiczności Nolan jest znany z jego nowatorskiego "Memento" z Guy'em Pearcem w roli głównej, oraz z niekonwencjonalnego thrillera "Bezsenność" z Alem Pacino.

"Incepcja"- współczesny film akcji utrzymany w konwencji science-fiction, którego fabuła rozgrywa się w labiryncie ludzkiego umysłu. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

"Wszystko w porządku": Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg  / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kids_are_all_right_poster.jpg
Obraz "Wszystko w porządku" w reżyserii Lisy Cholodenko opowiada historię urodzonej w wyniku sztucznego zapłodnienia 18-letniej dziewczyny, która postanawia odnaleźć swego biologicznego ojca. Temu sprzeciwiają się wychowujące ją i pozostające w związku dwie kobiety. Ojcem okazuje się zdeklarowany singiel, prowadzący beztroski, kawalerski styl życia. Ich spotkanie nie tylko przewróci do góry nogami życie rodziny, ale także karze bohaterom zrewidować swoje poglądy na temat tolerancji, miłości i przyjaźni.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kings_speech_ver3.jpg "Jak zostać królem": David Seidler
To fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

Czytaj więcej:

Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza aktorka drugoplanowa
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsze zdjęcia
Nominacje do Oscaró 2011. Najlepsze efekty specjalne
Nominacje do Oscarów 2011.Najlepszy reżyser
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy film animowany
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza aktorka
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepszy aktor drugoplanowy
Nominacje do Oscarów 2011. Najlepsza muzyka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.