Facebook Google+ Twitter

Nominacje w konkursie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-16 20:53

W piątek, 11 maja podczas Targów Książki w Warszawie ogłoszona została lista nominowanych tytułów w konkursie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”. Wśród pretendujących do najlepszych znalazło się ponad 20 znakomitych tytułów.

Zainteresowanie konkursem udowadnia, że książka dla dzieci i młodzieży nie stała się reliktem przeszłości. Nie grozi jej też wyparcie przez Internet, DVD i gry komputerowe, ani ugrzęźnięcie na półce biblioteki. Wbrew przepowiedniom, głoszącym rychły koniec słowa pisanego, to właśnie młodzi ludzie przekonują, że czytają chętnie i że książek nie zamienią na wirtualną rzeczywistość.

Na stronie www.ksiazkamlodych.pl można zapoznać się z nominowanymi tytułami i wybrać te, którym kibicować będziemy w drugim etapie konkursu. Wśród internautów oddających swoje głosy na zgłoszone tytuły zostaną rozlosowane atrakcyjne zestawy książek biorących udział w plebiscycie.

Kategorie konkursowe


Konkurs „Najlepsza książka dla młodych czytelników” oznacza zmagania książek w następujących kategoriach: tajemnica i przygoda (które młodzież lubi najbardziej); nie tylko dla dziewcząt (bo nie tylko dziewczęta czytają); nie tylko dla chłopców (bo nie tylko oni oddają się lekturze); książki dla najmłodszych (do czytania przed snem i nie tylko), książki dla młodzieży (bo buszowanie w sieci nie jest jedynym sposobem spędzania wolnego czasu) oraz książeczki edukacyjne (bo świat jest tak ciekawy i różnorodny).

Poznajmy nominowane tytuły


W kategorii tajemnica i przygoda, nominację jury oraz internautów otrzymały dwie pozycje: „Ninjago. Nieustraszony ninja” (Wydawnictwo: Ameet), dzięki której przeniesiemy się w świat młodych ninja i groźnego wężowego plemienia Hypnobrai, a także pierwsza część przygód młodych detektywów, czyli „Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa” Dariusza Rekosza (Wydawnictwo: Dreams). Na nominację jury zasłużyła również pozycja „Templariusz. Strażnik Graala” Michaela P. Spradlina (Wydawnictwo: AWM) – pasjonująca opowieść o przygodach 16-letniego Tristana i jego przyjaciół.
Internauci wskazali natomiast na tytuł „Julek i Maja. Powrót do gry” Ałbeny Grabowskiej-Grzyb (Wydawnictwo: Akapit Press), podejmując fascynującą grę z bohaterami. Grę, w której stawką jest uratowanie Ali, koleżanki Julka.

W kategorii książek „nie tylko dla dziewcząt” zarówno jury, jak i internauci byli wyjątkowo jednomyślni. W magiczny świat bajek dzieciństwa przeniesie nas zatem usnuty z marzeń i snów „Baśniowy świat. Kopciuszek i inne baśnie” praca zbiorowa (Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski). Poszukując odpowiedzi na pytanie, gdzie jest miłość, trafimy na znakomitą książeczkę Andrei Hebrock i Isabel Abedi, czyli pozycję „Alberta szuka miłości” (Wydawnictwo: Dreams). W ramionach utulimy również biedną, małą suczkę Lunę, zaś o jej przygodach usłyszymy od Holly Webb, autorki książki „Biedna, mała Luna” (Wydawnictwo: Zielona Sowa).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.