Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26985 miejsce

Norbert Żyła. Wywiad z początkującym artystą z marzeniami

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-09 16:18

Norbert ma 19 lat, od siedmiu lat zajmuje się muzyką zawodowo, najpierw w profesjonalnym zespole, teraz solo. Niedawno zwyciężył w show "Chłopaki z Taśmy". Brał również udział w "Mam talent". Czy uda mu się przejść przez wąskie sito komercji?

W. K.: Norbert czym jest dla Ciebie muzyka komercyjna na tle Twojej twórczości?Norbert na planie "Chłopaków z Taśmy" / Fot. Mariusz Mróz
Norbert Żyła: Moim zdaniem muzyka komercyjna jest czymś robionym dla ludzi, którzy mają dosyć ogólne gusta muzyczne, jest czymś czego jest pełno i co jest odbierane dosyć masowo, na chwilę, choć niekoniecznie. Wszyscy przecież dobrze znamy artystów, którzy zasłynęli z komercji, na przykład Madonna. Ja chyba nigdy nie miałem aspiracji, aby być takim artystą, zawsze chciałem mieć własny styl, chciałem po prostu być oryginalny.

W: Niedawno wystąpiłeś w telewizyjnym show "Chłopaki z Taśmy", w którym zaśpiewałeś i zwyciężyłeś. Jak oceniasz swój występ?
N: Swój występ oceniam dosyć pozytywnie. Bardzo zaprzyjaźniłem się z uczestnikami oraz ekipą; gdy już wróciłem do domu po nagraniach poczułem w sobie jakąś pustkę. Ale zdawałem sobie sprawę, że nie mogę żyć telewizją, w końcu jestem wokalistą i to pod tym kątem chciałbym się głównie szkolić, co nie znaczy, że nie przyjmuję innych niż muzyczne propozycji. Jestem debiutantem i tak naprawdę biorę wszystko, co nawinie mi się pod rękę. Od czasów nagrań w "CzT" dostałem mnóstwo telewizyjnych propozycji, powstało o mnie sporo artykułów w internecie w Interii, ŚwiatPL, oraz w prasie branżowej.

W: Skupmy się na prasie branżowej. Twoje nagrania są dołączane do magazynu muzycznego "Estrada i Studio". Ten magazyn jest dostępny w całej Polsce. Ja osobiście uważam, że to już jest ogromny sukces, bo nie każdy młody artysta ma szanse pokazać się tak szerokiej, profesjonalnej publiczności oraz poddać się tak ostrej ocenie. Czy nie obawiasz się krytyki?
N: Cieszę się że docenili mnie w "Estrada i Studio". Ostatnio nawet zastępca redaktora naczelnego tego magazynu przy ocenie jednej z moich piosenek nie bał się użyć stwierdzenia, że mam ładną i ciekawą barwę głosu. Natomiast kiedy indziej zostałem profesjonalnie zjechany. Taka krytyka mnie nie boli tylko buduje. Czytając ocenę każdej kolejnej piosenki widzę co mam zmienić, aby było lepiej, a jeżeli jakaś "kasia16" lub "piotruś12" napiszę na "Wrzucie" czy "YouTube", że moja muzyka jest dnem, wtedy mam to całkowicie w d...! Ja widzę, że robię postępy, widzę to po każdym kolejnym artykule o mnie w "EiS" i buduje mnie to, że redakcja czeka na moje kolejne nagrania, chociaż śpiewam dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jan nowak
  • jan nowak
  • 24.07.2011 23:46

jego wypowiedź, o nienarodzonym dziecku Muchy, jest żałosna, gdyby jego mamie przytrafiło się to czego on życzy MUSZE, NIE MUSIELIBYŚMY SŁUCHAĆ I OGLĄDAĆ TEGO PRZYGŁUPA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Kostrzyc
  • Kamil Kostrzyc
  • 06.01.2011 06:02

buhahahahaha żal

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 29.10.2010 07:33

teraz to gwiazda juz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki za Norberta!!!Jest na prawdę dooobry w tym co robi!!!
Trzeba dawać szansę młodym ludziom-tym bardziej jak mają ku czemuś predyspozycje!!!

Pozdrowienia dla autora tego artykułu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.