Facebook Google+ Twitter

Nord Stream - podkładają Polsce świnię

Obecnie żaden z sąsiadów oficjalnie nie prowadzi działań akcesyjnych wobec terenów należących do Polski. Ale działania na szkodę innego kraju mogą przybierać różne formy.

W jednym z komentarzy pod swoim tekstem napisałem następujące zdanie: „Dobrze byłoby niektóre przebiegi rozwoju sytuacji, czy stosunków społecznych nauczyć się przewidywać w oparciu o analogię sytuacji sprzed laty.” Sentencja w nim zawarta dotyczy stosunków społecznych. Chciałbym się z Państwem podzielić, może zapytać, czy tego przewidywania nie można byłoby rozszerzyć na sytuacje międzynarodowe?

Poszukiwania analogii

Ze znajomości historii, wszyscy wiemy, że dotychczasowe „pakty” pomiędzy naszymi sąsiadami, ze Wschodu i z Zachodu, nie kończyły się dla Polski dobrze. To została "rozebrana", to znowu poniosła olbrzymie straty. Po ostatnim zbrataniu się Ribbentropa z Mołotowem Polska została niemal całkowicie zniszczona, tracąc przy tym blisko sześć milionów ludności.

Dalej! Wszyscy wiemy, że pozostałe Państwa Europejskie dystansowały się od problemów Polski wynikających ze stosunków międzysąsiedzkich. I jeszcze dodam, że wszystkie dotychczasowe „pakty” wspomnianych sąsiadów były świadomym działaniem wymierzonym przeciwko Polsce.

Obecnie żaden z sąsiadów oficjalnie nie prowadzi działań akcesyjnych wobec terenów należących do Polski. Ale działania na szkodę innego kraju mogą przybierać różne formy. Metod, czy sposobów szkodzenia innym jest wiele. Powiadają, jak ktoś chce psa uderzyć, to kij znajdzie.

Znaleziony kij na Polskę

W artykule, którego dotyczył wyżej wspomniany komentarz, znajduje się fragment o treści: „Już jeden drugiego batem nie leje, kijem nie okłada, tylko w dobrej wierze „świnę” podkłada. Aby się spełniły wymogi cywilizacji.” (Przepraszam za sięganie do swoich zasobów, ale ja staram się operować sformułowaniami, że tak powiem, uniwersalnymi.) Te dwa zdania pasują, jak ulał do obecnych działań naszych sąsiadów wymierzonych przeciw Polsce. Już nie napadają zbrojnie. Już nie dokonują aneksji terenów. Wszystko zgodnie z wymogami umów i traktatów międzynarodowych. Jak przystało na cywilizowane narody, z których jeden jest nawet mocarstwem światowym. Drugi dopiero pretenduje do takowego miana.

Choć mocniejsze od Polski, batem jej nie leją, kijem nie okładają, Tylko co robią? No! No co? Powiedzcie, całym chórem. Nooo! Właśnie, „Świnię” Jej podkładają. Tak! Tak! Bo jak niby można nazwać „Nord Stream”. Który raz, że ominie Polskę, choć Ona należy do Unii Europejskiej, drugi raz, że uniemożliwi wpływanie dużych, głębokozanużeniowych tankowców z gazem do gazoportu w Świnoujściu. Europejscy partnerzy, czy współczłonkowie Unijni powyrażali zgodę i Polska znowu została samotna jak ten, przysłowiowy Palec. Myślą po staremu: co my tam będziemy się narażać, światowym potentatom. Nam jakaś tam rura na dnie Bałtyku nie będzie szkodzić. W 1939 też myśleli, że Hitler im nie zaszkodzi.

Co na to reszta towarzystwa z W24? Dostrzegacie, jakieś analogie? Tylko na miłość Boską, nie milczcie jak pod dotychczasowymi artykułami na ten temat. Przejrzałem ich z dziesięć i pod żadnym nikt się nie wpisał. Zróbcie tym razem odstępstwo i się wypowiedzcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (88):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 23:17

Jareczku, powtórzę to co mi dzisiaj poprawiło humor - przybija piątkę :) ZABAWA TRWA...... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

TAK - sprawa już się pojawiła w mediach. Bardzo dobrze - teraz będą zmuszeni coś w tej kwestii zrobić - szkoda że tym tematem nie zainteresowała się większa grupa link gdyż poza akcjami równie ważnymi są również TE SPRAWY - a dziennikarstwo obywatelskie ma bardzo szeroki wachlarz działania można pisać i apelować w tysiącach spraw ALE MUSIMY DZIAŁĄĆ RAZEM w jak największej grupie , cały czas apeluje o większą aktywność społeczną a da to efekt i to bardzo wymowny. Przykład walki o internet - wydawałoby się "skromny" ale sam Premier wyraził zaniepokojenie problemem - czyli MOŻNA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 12:31

Kochani, coś drgnęło!!! Tadeusz znalazł materiał dotyczący tematu, który tu poruszył - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,7495862,PiS__trzeba_zablokowac_budowe_Gazociagu_Polnocnego.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu My MUSIMY walczyć o swoje i to zdecydowanie - nie ma szans na blokowanie "gaząciągu" niech sobie budują ale jak wcześniej pisałem bez kolizji z naszymi interesami - i to powinna zapenić nam UE w formie jakiegoś dokumentu od inwestora że gdyby hipotetycznie coś zagroziło naszym interesom nalezy się nam odszkodowanie i przywrócenie naszych praw. I nie ma się co kłócić o sprawy międzynarodowe gdyż ta "polityka" jest oparta na "nieformalnych" ustaleniach i szalenie skomplikowana tym bardzoej w kwestii "wschodniej" ale jako obywatele MAMY PRAWO PODNOSIC GŁOS i tego nam nikt nie zabierze POMIMO że nie mamy "wszelakiej wiedzy" gdyż to że GŁOŚNO PROTESTUJEMY wynika może z "niewiedzy" OD NAS NIEZALEZNEJ.
A tak apropo "tematu ukrainy" usłysząłem dziś z ust posła CZARNECKIEGO że znacznie wiarygodniszym dla nas Polski jest kandydata JANUKOWYCZ - chyba ZNOWU CZEGOŚ NIE WIEMY - co wie PIS i jego ludzie - może zdradzą nam co nieco w tej kwestii - BO BEDZIEMY PROTESTOWAĆ - gdyż co nam pozostaje ??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze byłoby, gdyby Polska na Nord Stream-ie nie straciła. Mnie się wydaje, że to nie jest tak, aby Polski Interes Stanu był całkowicie ignorowany przez UE. Znaczyło by to, że nie jesteśmy pełnoprawnym członkiem. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoś;);)
Wiesz że jestem na bieżąco,Jarek prowadzi przeszkolenie nawet przez sen.Już dawno jestem żołnierzem,czy tego chcę,czy nie;););)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 22:14

Jarku, Ty już masz stanowisko na na pierwszej linii obok Inki i Tadeusza, także nie obawiaj się o etacik w tej batalii. Anne musimy jeszcze zwerbować, żebym sam w odwodzie nie musiał tkwić:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 22:05

Panie Jarku , zbyt wiele nas boli a te słowa które dziś usłyszeliśmy z Tadeuszem to tylko plasterek na rozjątrzoną ranę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja - czy ktoś bierze moją skromną osobę pod uwagę - mam jeszcze wiele do powiedzenia w szeregu spraw pilnych dla Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 21:23

Jak widzę w batalii o poruszony przez Was temat - jest już dwoje, ja z racji położenia, jako zaplecze posłużę i w razie czego z odwodami podciągnę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.