Facebook Google+ Twitter

Nordic by Nature - jak to robią w Skandynawii? Relacja

Nordic by Nature sprowadzają do Berlina prawdziwe nordyckie smaczki. Niedawno wybrałam się na dwa, ze zorganizowanych przez nich, koncerty - oba bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Supermale / Fot. N.SkoczylasWieczór w Festsaal na Kreuzbergu 1 października br. był długi, bo Berlińczycy preferują domowe rozgrzewki przed koncertami. Supermale z Norwegii wyszli na scenę trochę po 11:00 i zagrali bardzo przyjemne indie disco. Odwykłam już nieco od syntezatorów i prostej rytmiki, więc może dlatego nie miałam problemu z przyswojeniem rozsądnej ich dawki na nowo. Supermale mają swój sposób na rozochocenie publiczności, "duszą" klawisze i dołączają do tego odrobinę zniewieściałe wokale. Prawdziwy perkusista też daje sporo dobrej emocji. Poza tym te z pozoru banalne, vintażowe kompozycje wiją się niezwykle długo, dzięki czemu można się w nie wciągnąć i zatracić. Bardzo pozytywna rozgrzewka.

Berndsen / Fot. N.SkoczylasBerndsen ściągnął na swój pierwszy koncert poza Islandią całkiem sporą grupę fanów. Było nas około setki i czuć było w powietrzu oczekiwanie. Kiedy wyszedł, ubrany w kuriozalną marynarkę, kawał chłopa z bardzo islandzkim rudym zarostem, cała przewrotność koncepcji Berndsena stała się oczywista. Reyjkavik od czasu do czasu wysyła w świat niebywałe propozycje popowe - był już Páll Óskar (dla szczególnie odpornych lub lubujących się w tandecie), są szturmujący niezależny rynek FM Belfast, ale to tylko wierzchołek góry lodowej - dobrego popu na Islandii jest tyle, co śniegu.

Mamy więc i tego młodzieńca, który płytą "Lover in the Dark" udowadnia, że pop to wciąż gatunek z potencjałem. Zabawne, ironiczne teksty, dużo plastikowego blichtru, mnóstwo poczucia humoru i ciekawe melodie - wystarczą, by chciało się go słuchać. Berndsen na scenie promienieje, bezustannie tańczy, zdjął nawet koszulkę i pokazał swój okazały brzuch, który redukował, jak sam stwierdził, kebabem i piwem w Berlinie. Podobno pomogło. Szkoda, że materiału wystarczyło muzykom na zaledwie godzinę - ale wkrótce ukazać ma się nowa płyta i wtedy, miejmy nadzieję, nie zabraknie pełnej trasy z Polską na liście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.