Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6905 miejsce

"Nordic Cross Point". Szczecin pomostem pomiędzy Polską a Skandynawią

W piątek i sobotę, 16 i 17 marca, w Szczecinie odbędzie się "Nordic Cross Point". Będzie to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest popularyzacja Skandynawii, przybliżenie Polski i Szczecina skandynawskim sąsiadom oraz promocja współpracy polsko-skandynawskiej. Warto nadmienić, że już w 2010 roku doszło do zrównania się liczby turystów ze Skandynawii z liczbą turystów z Niemiec.

 / Fot. Nordic Cross PointProgram tegorocznej edycji "Nordic Cross Point" został zaplanowany na dwa dni. W piątek, na Zamku Książąt Pomorskich zaproszeni goście będą dyskutowali na temat edukacji i turystyki, specjalistycznej oraz polarnej. Po południu obrady przeniosą się do hotelu Radisson Blu. 

Drugi dzień Festiwalu na Zamku Książąt Pomorskich będzie poświęcony tematyce podróży, kultury, lifestyle'u oraz designu z krajów Północy. Naukowcy i polarnicy opowiedzą o polskich doświadczeniach związanych z eksploracją Svalbardu i Grenlandii; organizatorzy przygotowali również prezentację poświęconą wędrówkom w ojczyźnie Saamów - rdzennych mieszkańców Półwyspu Skandynawskiego. 

Zwieńczeniem każdego dnia "Nordic Cross Point" będzie koncert muzyczny. W piątek w obrady panelu biznesowego uświetni Nordic Jazz Session, zaś na sobotę zaplanowano w zamkowej Sali Bogusława koncert Missa Rotna. Tego samego dnia w Teatrze Kana Anna Nacher i Marek Styczyński zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż do Skandynawii. Niejako artystycznym dopełnieniem będzie niedzielny, muzyczno-taneczny spektakl w Teatrze Pleciuga pod tytułem "Eachtra - celtycka podróż szlakami wikingów".

Dodatkową atrakcją będą także liczne prezentacje i wystawy np. przygotowana dzięki uprzejmości Ambasady Królestwa Szwecji związana z postaciami i twórczością Astrid Lindgren oraz Tomasa Tranströmera.

Szczegóły Festiwalu na stronie: www.nordiccrosspoint.pl

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobre potrzebne akcje, ażeby zacieśnić więzy przyjaźni pomiędzy Polakami a Skandynawią! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.