Facebook Google+ Twitter

Nordic Opening. Triumf Aleksandra Legkowa

Rosjanin Aleksander Legkow wygrał pierwszą edycję Nordic Opening. Drugie miejsce zajął Szwajcar Dario Cologna, a trzeci był Szwed Daniel Ricardsson. Polacy zajęli odległe pozycje.

Aleksander Legkow / Fot. Иван Исаев, Wikimedia Commons, 28.11.2010, licencja: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/W niedzielę, podobnie jak w przypadku kobiet, również mężczyźni zakończyli rywalizację w ramach trzyetapowego cyklu zawodów o nazwie Nordic Opening. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 15 km techniką dowolną z handicapem (uwzględniono różnice czasowe z poprzednich dwóch konkurencji mini touru - piątkowego sprintu i sobotniego biegu na 10 km.

Jako pierwszy na trasę wyruszył Szwed Emil Joensson. Za nim, z 5-sekundową stratą czasową, wybiegł Kazach Aleksiej Połtaranin, a następnie Szwajcar Dario Cologna (10 sek. straty). Po nich z kolei wystartowała pięcioosobowa grupa zawodników, mających stratę do lidera około 23-37 sek. Znajdowali się w niej: Kanadyjczyk Alex Harvey, Rosjanin Aleksander Legkow, Szwed Daniel Ricardsson, Norweg Eldar Roenning i Fin Sami Jauhojaervi.

Na pierwszych kilometrach szybko dogonił pierwszą dwójkę, specjalizującą się w biegach sprinterskich, Dario Cologna. Starali się tego dokonać również Aleksander Legkow i Daniel Ricardsson. Udało im się to po przebiegnięciu 5 km. Prowadził wówczas Cologna, przed Legkowem (0,6 sek. straty), Połtaraninem (1,1), Ricardssonem (1,5) i Joenssonem (2,0). W odległości ok. 16 sek. za nimi biegł Harvey. Kolejni zawodnicy tracili natomiast do lidera więcej niż 30 sek.

Wraz z kolejnymi kilometrami Cologna, Legkow i Ricardsson starali się zgubić typowych sprinterów. Najpierw udało się tego dokonać z Joenssonem, a następnie z Połtaraninem. Po 10 km na czele znajdował się więc już tylko Rosjanin, Szwajcar i Szwed. W odległości 30 sek. za nimi biegł wspomniany Kazach, a prawie 30 sek. później liczna grupka kolejnych zawodników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.