Facebook Google+ Twitter

Nordic Walking Poznań 2010

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-13 12:06

Stolicę Wielkopolski odwiedził Robert Korzeniowski. Mistrz olimpijski wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej zawodów Nordic Walking Poznań 2010 i wspólnie z prezydentem Ryszardem Grobelnym zachęcał do uprawiania marszu z kijami.

Nordic walking / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walkingNordic walking to stosunkowo młoda forma aktywności fizycznej, która swoje początki ma
w Skandynawii. Polega na marszu ze specjalnymi kijami, które są połączeniem kijów trekingowych i tych od nart biegowych. Zwolenników nordic walking przybywa, można to zaobserwować choćby po liczbie zapytań dotyczących tego sportu wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Być może właśnie stąd bierze się coraz większe zainteresowanie tego typu imprezami po stronie samorządów.

Nordic walking może uprawiać praktycznie każdy i praktycznie wszędzie, a ponadto jest to sport stosunkowo niedrogi. Żeby zacząć marsz wystarczy mieć obuwie sportowe (dostosowane do pory roku), strój sportowy i dwa kijki. Oczywiście warto pierwsze kroki stawiać pod okiem instruktora, który nauczy odpowiedniej techniki marszu i pomoże dobrać właściwe kije, ale potem nie trzeba wykupywać żadnego karnetu. Jeśli do tego znajdziemy ciekawą trasę, to przyjemność i satysfakcja będą jeszcze większe.

Miejsc, które idealnie nadają się do marszu nordic walking w Poznaniu i w okolicach jest sporo. Cytadela, Sołacz czy Morasko to przykłady tych najczęściej wybieranych. Natomiast uczestnicy zawodów Nordic Walking Poznań 2010 będą mieli do przejścia dwie trasy, 5 lub 10 km, wokół Jeziora Maltańskiego. Poznań jest najbardziej sportowym miastem w Polsce i znakomicie nadaje się do tej imprezy przekonywał Robert Korzeniowski, ambasador wydarzenia.

Uczestnikami zawodów Nordic Walking Poznań 2010 mogą być osoby pełnoletnie, ale także dzieci pod opieką rodziców. Zapisywać można się do 17 września tutaj.

Limit uczestników organizatorzy ustalili na 500 osób, więc trzeba się spieszyć;) Dla wszystkich, którzy przekroczą linię mety w czasie krótszym, niż 3 godziny przewidziano medale, a dla pierwszych trzech kobiet oraz pierwszych trzech mężczyzn nagrody niespodzianki.

Organizatorzy: POSiR, NFZ Wielkopolska, Powiat Poznański, NSZZ Solidarność Wielkopolska
Partner Główny: Kliniki Okulistyczne Lexummedica

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.09.2010 09:30

Niewykluczone, że przyjadę. Tym bardziej, że niedaleko Malty mieszka syn. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna Grzyl
  • Justyna Grzyl
  • 13.09.2010 22:36

Panie Kazimierzu, z tego co widzę nie ma Pan do Poznania aż tak daleko, więc zapraszamy z kijkami:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.09.2010 13:42

Lubię takie imprezy. Przez kilkanaście lat uprawiałem biegi długie, od roku czasu nordic walking jest moja pasją .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.