Facebook Google+ Twitter

Nordyckie gwiazdy na Roskilde 2013

"Nordycki pakiet" - tak wdzięcznie okrzyknęli organizatorzy duńskiego festiwalu pierwsze zapowiedziane zespoły na przyszłoroczną edycję. A ranga ich nie byle jaka, zagrają Sigur Ros, Kvelertak, Volbeat i Goat.

Sigur Ros to gwiazdy takiej rangi, że trudno powiedzieć o nich coś, czego jeszcze nie słyszeliście. Świetnie znani polskiej publiczności, flagowa propozycja muzyczna Islandii, tej samej rangi, co Bjork chociażby. Pupile publiczności, niebywałe, uduchowione talenty, które komponują w sposób wymykający się wszelkim egzaltowanym określeniom. Dobrze było usłyszeć, że nagrali nową płytę i wrócili do intensywnego koncertowania, z którego wycofali się kilka lat temu. Co więcej, nie tylko pięknie uszył im się nowy album "Valtari", ale nawet podążyli w mroczniejsze rejony, mieszając posępną perkusję godną metalowej grupy z rzężącymi przesterami. Zdarzyło się to podczas festiwalu Iceland Airwaves w Reykjaviku kilka dni temu. Polecam gorąco, jak zwykle przepiękni. I to oni właśnie zasilą skład Roskilde w Danii w 2013 roku.Jak zwykle ważnym dla Roskilde jest także lokalny świat muzyczny, dlatego w nordyckiej paczce nie zabrakło duńskiej grupy - na początek jest to Volbeat, zespół z dwunastoletnim doświadczeniem, licznymi wydawnictwami (świeże przygotowywane jest na następny rok) i trasami koncertowymi na całym świecie. Występ ma być okraszony obecnością innych duńskich muzyków.

Kvelertak to specjaliści od grania ciężej i szybciej, to buzująca energia i muzyczna agresja, nic innego jak doskonały hardcore z Norwegii. Poza świetnymi, soczystymi kompozycjami, mają też piękne okładki (podobne do Baroness, do których bywają porównywani) i konsekwentnie pielęgnują norweskie pisanie piosenek w swojej twórczości. Zdecydowanie warci polecenia.

Wreszcie Szwecja reprezentowana będzie przez gorąco oczekiwanych debiutantów zwących się dość przeciętnie - Goat. Wygląda jednak na to, że całe zamieszanie, wywołane ich debiutanckim albumem "World Music", ma w sobie ziarnko rozsądku: strasznie to przyjemne granie, psychodeliczna prostota połączona z zaskakującymi afrykańskimi bębnami, jazgoczącymi saksofonami, letnimi gitarami... Ach, lato w pełni, wystarczy włączyć http://goatsweden.blogspot.co.uk/.

Roskilde Festival zacznie się 29 czerwca 2013 roku i potrwa do 7 lipca.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.