Facebook Google+ Twitter

Northern Living Festival już za dwa tygodnie

W dniach 18 i 19 lutego w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się pierwsza edycja Northern Living Festival - nowego wydarzenia na mapie kulturalnej stolicy, prezentującego najnowsze dokonania kulturalne ze Skandynawii.

Fotografia ilustracyjna / http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/PanoHardangerfjorden1.jpg/800px-PanoHardangerfjorden1.jpg / Fot. Aqwis / licencja CCASA3.0 UnportedImpreza będąca dwudniowym przeglądem skandynawskiej kultury pozwoli na bliższe zapoznanie się z wybranymi pozycjami kinematograficznymi krajów mroźnej, północnej Europy, nowoczesnym designem, fotografią, literaturą i muzyką. Jak donosi organizator wydarzenia: "Celem Nothern Living Festival jest promocja najciekawszych zjawisk artystycznych ze Skandynawii, a także propagowanie idei "Northern Living" jako pewnego rodzaju harmonijnego stylu życia".

Wśród filmów jakie "zagoszczą" na festiwalu, znajdą się dwie produkcje: norweska komedia "Białe szaleństwo" w reżyserii Rune Denstad Langlo oraz nieco bardziej znany szerszej publiczności "Antychryst" Larsa von Triera. Seanse odbędą się w dniach 17 i 18 lutego w Kinie Muranów.

Projektem z dziedziny literatury jaki zostanie zaprezentowany w Fabryce Trzciny, będzie wystawa pt. "Pejzaże powieści kryminalnej" - inicjatywa Ambasady Szwecji w Warszawie. Goście będą mogli zapoznać się z sylwetkami wybranych 10 autorów powieści kryminalnej z krajów skandynawskich, które zostaną zamieszczone na specjalnych planszach. Zdjęcia pisarzy będą wzbogacone o fotografie związane z miejscami akcji, jakie pojawiają się w fabule wybranych dzieł. Oprócz tego, będzie można także przyjrzeć się twórczości takich autorów jak: Henning Mankell, Majgull Axellson czy Arnaldur Indriðason.

"Design skandynawski to prostota, minimalizm, funkcjonalność i zgoda z naturą" - podkreśla organizator wydarzenia. Styl ten ogranicza się do stonowanych barw takich jak biele, brązy, beże, a oprócz tego elementami charakterystycznymi są też stal szlachetna i szkło. Te inspiracje znajdują swoje odzwierciedlenie w produkcji mebli, tkanin oraz rozmaitych przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Najważniejszym punktem imprezy związanym z designem skandynawskim będzie prezentacja duńskiej marki Muuto specjalizującej się we wzornictwie.

Nothern Living Festival / Fot. 5am Independent ArtistsUkoronowaniem festiwalu będą koncerty wybranych wykonawców z krajów północnej Europy. Na scenie w Fabryce Trzciny zagoszczą tacy wykonawcy jak: Junip - projekt José González'a poruszający się w nastrojach nowego folku, fiński artysta Sasu Ripatti znany bliżej jako Luomo - twórca znakomitych kompozycji ze świata elektroniki, czy też Lindstrøm - norweski producent łączący rozmaite nurty z pogranicza tzw. space disco oraz ambientu. Listę muzycznych gości wzbogacają: Promise and the Monster oraz Mikkel Metal.

Bilety na tę wyjątkową imprezę można zakupić za pośrednictwem serwisu ticketpro. Ceny: od 60 zł za 1 dzień festiwalu oraz 90 zł za 2 drugi dzień imprezy, do 140 zł za karnet 2-dniowy.

Szczegółowe informacje na temat warszawskiego wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.