Facebook Google+ Twitter

Norwedzy pod wrażeniem. Justyna Kowalczyk wygrała w Lillehammer!

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym. Warto podkreślić, że ten bieg był historycznym. Justyna Kowalczyk nigdy nie zwyciężyła w biegu długim na norweskiej ziemi. Druga była Kalla, a trzecia faworytka gospodarzy, Bjoergen.

 / Fot. EPA/HAAKON MOSVOLD LARSENJustyna Kowalczyk na trasę wyruszyła przed Bjoergen, z numerem 61. Marit na trasę wybiegła z numerem 71. Polka już od początku była na prowadzeniu. Zapowiadał się pełen emocji bieg. Po 800 metrach Justyna wygrywała ze wszystkimi - nawet z tymi najgroźniejszymi - z Norwegii.

Z każdym metrem przewaga Kowalczyk rosła diametralnie. Po 2 km Bjoergen traciła już 12 sekund. Ktoś mógł pomyśleć, że Bjoergen będzie odrabiać starty. Ale nic z tego, Norweżka traciła coraz więcej. Chwilę grozy mogliśmy przeżyć na półmetku, gdy Kalla bardzo zbliżyła się do naszej zawodniczki. Traciła tylko 2 sekundy. Dobry bieg Kalli był pewną niespodzianką bo przecież to zawodniczka specjalizująca się w technice dowolnej. Na metę Polka wbiegła z czasem 24:59,4. Kalla traciła do Kowalczyk 12,4 sekundy. Therese Johaug traciła 39 sekund i była na trzecim miejscu. Jednak Marit Bjoergen wyprzedziła swoją koleżankę z reprezentacji i do Kowalczyk straciła 25,6 sekundy.

To deklasacja, bieg klasyczny Justyny Kowalczyk to dzisiaj inna liga. Jutro zaplanowane są sztafety, Justyna Kowalczyk nie weźmie w nich udziału. Polka uda się na kilka dni do Polski. Przed startem wszyscy eksperci zapowiadali wielki pojedynek między Bjoergen, a Kowalczyk. Tymczasem niespodziewanie między tą dwójkę włączyła się Charlotte Kalla. Do dzisiejszego biegu zarówno Polka, jak i Norweżka odniosły po 9 zwycięstw w biegu na 10 km klasykiem. Po biegu w Lillehammer Justyna ma o jedno zwycięstwo więcej. Patrząc na dzisiejszą formę polskiej biegaczki, ta statystyka będzie jeszcze rosła. Warto również podkreślić, że Justyna Kowalczyk nigdy nie wygrała biegu długiego na norweskiej ziemii. To na pewno również taka wisienka na torcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A więc świadczy to o tym że jest na bardzo dobrej drodze do Olimpiady w Soczi . Brawo tak trzymaj Justynko . 1 !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.