Facebook Google+ Twitter

Norwegia: Polacy w szoku po niedzielnym pożarze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 07:43

Polska ambasada w Oslo odwołała uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W miejscowym kościele katolickim zostanie odprawiona msza święta za dusze Polaków, którzy zginęli w niedzielnym pożarze w Drammen, 40 kilometrów na południowy zachód od norweskiej stolicy.

W pożarze zginęło pięciu polskich robotników zatrudnionych przez firmę z Płocka. Dwóch jest nadal poszukiwanych. Norweska policja przypuszcza, że także nie żyją.

Jeden ranny Polak przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, ale stabilnym, drugi został już wypisany. Pozostałych trzynastu zakwaterowano w hotelu. Są przesłuchiwani przez prowadzących śledztwo w sprawie pożaru, otoczono ich też opieką psychologiczną. Większość wciąż jest w szoku - cała grupa dobrze się znała, kilku było ze sobą spokrewnionych. Jak pisze norweska gazeta "Aftenposten", trauma niektórych jest tym większa, że w trakcie pożaru musieli wybierać - czy ratować samych siebie czy próbować pomagać innym.

Wciąż nie udało się ustalić przyczyn pożaru. Wiadomo, że drewniany budynek, w którym mieszkali Polacy, był w złym stanie technicznym.

Norweska policja uruchomiła polskojęzyczny telefon dla rodzin ofiar: 00 47 328 05 555. Informacje można uzyskać także w MSZ w Warszawie pod numerem 022 523 90 00 oraz w ambasadzie polskiej w Oslo: 00 47 21 03 72 05.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.