Facebook Google+ Twitter

Norwegia: samochód ciągnął dziewczynkę przez 4 kilometry

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-19 16:39

13-letnia dziewczynka została poważnie ranna w wyniku potrącenia przez samochód. Do zdarzenia doszło w czwartek, tuż przed południem w miejscowości Slemmestad. Dziewczynka najpierw została potrącona przez cysternę, a później przez samochód osobowy, który ciągnął ją, zaczepioną o podwozie, na odcinku czterech kilometrów.

Oto dotychczasowy opis policji na temat całego zdarzenia: Z dotychczasowych zeznań świadków zdarzenia wynika, że dziewczynka, która albo jechała na rowerze, albo prowadziła go obok siebie, przechodziła przez jezdnię tuż przed nadjeżdżającą ciężarówką. Ciężarówka jechała z niewielką prędkością i prawdopodobnie potrąciła dziewczynkę tak, że upadła ona na ziemię - mogliśmy usłyszeć na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek wieczorem przez policję.

Mojanorwegia.pl

- Przypuszczamy, że w wyniku potrącenia dziewczynka upadła na jezdnię, a potem znalazła się pod ciężarówką. Prawdopodobnie leżąc nadal na jezdni, zaczepiła się o podwozie samochodu, który jechał za cysterną. Samochód z zaczepioną pod nim dziewczynką przejechał odległość około czterech kilometrów. Na miejscu zdarzenia było wielu świadków, których policja przesłuchała w ciągu czwartkowego popołudnia.

Z komunikatu prasowego policji wynika, że wielu ze świadków zdarzenia to dzieci. Obu kierowcom, którzy uczestniczyli w wypadku postawiono zarzuty złamania przepisów prawa drogowego i obu odebrano prawa jazdy – taką informację podał oficer policji Erling Arne Meek na konferncji prasowej, która odbyła się po wypadku.

Według danych policji, dziewczynka była przytomna w momencie przybycia ratowników medycznych. Ostatnia część drogi, po której jechał samochód osobowy, do którego była przyczepiona, to strome wzniesienie z wieloma progami spowalniającymi. W karetce 13-latka była w stanie powiedzieć, jak się nazywa i kiedy się urodziła - poinformował dyrektor szkoły, Iver Hole, podczas zebrania w szkole w Slemmestad, które miało miejsce w czwartek
wieczorem.

Według dt.no do akcji poszukiwawczej dziewczynki zaangażowano helikopter i psy policyjne, gdyż świadkowie zdarzenia nie znaleźli na miejscu wypadku
niczego oprócz butów i roweru należących do 13-latki. - Dziewczynka została znaleziona przed godz. 13.00 na osiedlu mieszkaniowym tuż za granicą z gminą Asker, w pobliżu samochodu osobowego, który prawdopodobnie potrącił dziewczynkę po raz drugi - informuje portal budstikka.no.

Było to około 50 minut po tym, gdy miało miejsce pierwsze potrącenie. Według komunikatu prasowego policji, dziewczynkę znaleziono zakleszczoną pod samochodem – w stanie ciężkim i z poważnymi obrażeniami. W komunikacie prasowym z godz. 14.30, lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Oslo określili obrażenia odniesione przez dziewczynkę jako zagrażające jej życiu. O godz. 22.57 szpital podał nową informację, tym razem stan dziewczynki opisano jako poważny.

Poszkodowana dziewczynka ma 13 lat. Odniosła obrażenia głowy, twarzy, klatki piersiowej i brzucha. Według informacji ze szpitala, wystąpiły u niej także złamania. W czwartek wieczorem dziewczynka przebywała na oddziale intensywnej terapii. Obecnie jej stan jest stabilny.

Źródło: www.aftenposten.no

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.