Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2378 miejsce

Norwegia. Tegoroczny listopad nacieplejszy od ponad stu lat

Tak ciepłego listopada nie było w Norwegii od 111 lat. W miejscowości Tafjord, 9 listopada br., słupki rtęci na termometrach wskazywały aż 18,8 stopni.

Tak ciepłego listopada nie było w Norwegii od 111 lat. Słupki rtęci wskazały 18,8 stopni Celsjusza. / Fot. Fot. Mariusz MichalakTakich temperatur w Norwegii nie notowano od ponad stu lat, czyli od momentu kiedy zaczęto regularnie prowadzić pomiary. W miejscowości Svinoy w regionie More og Romsdal, wystąpiła najwyższa średnia miesięczna temperatura. Odnotowano tam 9.8 st. C., co okazało się o 4,1 st. C więcej niż zazwyczaj - podaje portal TVN Meteo.

Zobacz także: Norwegia - kraj fiordów i malowniczych widoków. Fotogaleria

"Gdyby w Svinoy było cieplej o 0,2 st. C, moglibyśmy z czystym sumieniem powiedzieć, że mamy lato - zaznaczył Jostein Mamen z norweskiego Departamentu Meteorologicznego. W miejscowości Tafjord, 9 listopada br., na termometrach słupki rtęci wskazywały aż 18,8 st. C.

Tegoroczna jesień okazała się najcieplejszą w historii Norwegii. Średnia temperatura od września do listopada, była aż o 3 st. wyższa od temperatur notowanych od przeszło stu lat.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.