Facebook Google+ Twitter

Norwegowie mistrzami olimpijskimi w sztafecie biathlonu

Norwegowie zostali mistrzami olimpijskimi w biathlonowej sztafecie podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Medal srebrny wywalczyli Austriacy, a brązowy Rosjanie. Polacy nie startowali.

Logo XXI ZIO w Vancouver / Fot. vancouver2010.comW piątek podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver rozegrano ostatnią konkurencję biathlonową - bieg rozstawny mężczyzn (4x7,5 km). Wśród dziewiętnastu reprezentacji nie znaleźli się Polacy, gdyż olimpijską kwalifikację uzyskali jedynie Tomasz Sikora i Łukasz Szczurek.

Bieg bardzo dobrze rozpoczęło aż dziewięć sztafet. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdowali się Rosjanie (Iwan Czerezow), przed Austriakami (Simon Eder +2,5 sek. straty), Niemcami (Simon Schempp +2,9), Szwedami (Fredrik Lindström +3,8), Czechami (Jaroslav Soukup +6,0), Francuzami (Vincent Jay +6,2), Norwegami (Halvard Hanevold +8,1), Kanadyjczykami (Robin Clegg +8,9) i Włochami (Christian De Lorenzi +9,2).

W połowie dystansu czołówka uległa wyraźnemu uszczupleniu. Prowadzenie objęli, za sprawą młodego Tarjei Boe, Norwegowie. Blisko jednak znajdowali się Austriacy (Daniel Mesotitsch +5,6), Szwedzi (Carl Johan Bergman +6,8) i Czesi (Zdenek Vitek +7,9). Natomiast tacy faworyci do medali jak Rosjanie, Francuzi i Niemcy znajdowali się w tym momencie odpowiednio na piątym (Anton Szipulin +30,1), ósmym (Vincent Defrasne +56,9) i dziesiątym miejscu (Andreas Birnbacher +1.21,7).

Po trzeciej zmianie kandydatami do medali olimpijskich były już tylko trzy zespoły. Na prowadzeniu praktycznie razem biegli Norwegowie i Austriacy, bowiem Emil Hegle Svendsen przybiegł do strefy zmian przed Dominikiem Landertingerem jedynie o 0,2 sek. Na miejscu trzecim natomiast znajdowali się już Rosjanie, za sprawą Maksima Czudowa (+22,0). Straty kolejnych reprezentacji były natomiast duże - powyżej minuty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.