Facebook Google+ Twitter

Norweski pisarz opisał masakrę na wyspie Utoya. 22 lata temu

Jon Michelet, norweski pisarz i dziennikarz, 22 lata temu wydał książkę "Thygesens Terrorist", w której opisał skrajnie prawicowe ruchy, działające w Norwegii. Głównym bohaterem utworu jest młody Norweg, który na wyspie, położonej niedaleko Oslo, dokonuje masakry. "Jestem zaszokowany przerażająca zbieżnością i skalą tego, co się wydarzyło na Utoi" - skomentował na antenie telewizji NRK Michelet.

Sonda

Jak sądzisz, czy ta zbieżność jest przypadkowa?

 / Fot. EPA/TROND REIDAR TEIGEN NORWAY OUTJon Michelet wydał dwie książki, opisujące skrajnie prawicowe ruchy, działające w Norwegii: "Jernkorset" (Żelazny krzyż) i "Thygesens Terrorist" (Terrorysta Thygesena). To właśnie ta druga pozycja po 22 latach jest na językach wszystkich Norwegów.

Jak informuje gazeta.pl, bohaterem utworu jest młody Norweg, "z pomieszanymi ideami na temat ochrony środowiska". Mężczyzna informuje detektywa Vilhelma Thygesena o tym, co zamierza uczynić, po czym udaje się na wyspę, położoną niedaleko Oslo i dokonuje na niej masakry.

Czytaj także: Breivik jest prawdopodobnie chory psychicznie

"Jestem zaszokowany przerażająca zbieżnością i skalą tego, co się wydarzyło na Utoi" - skomentował na antenie telewizji NRK Jon Michelet. Pisarz nie był jednak zaskoczony wydarzeniami w Oslo. "Biorąc pod uwagę analizy ekstremistycznych ruchów i środowisk tego typu, akcja terrorystyczna nie była nie do pomyślenia w Norwegii" - mówił.

Zobacz także: Świadkowie: udawaliśmy martwych, by przeżyć

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

The ever-controversial musician Morrissey is once again being controversial, this time for saying that the recent terrorist attacks in Norway, which killed 76 people, aren;t as bad as what fast food companies do.

At a recent concert in Warsaw, Poland, the former Smiths frontman reportedly said - We all live in a murderous world, as the events in Norway have shown, with 97 [sic] dead. He then added: - Though that is nothing compared to what happens in McDonalds and Kentucky Fried [expletive] every day. The vegan and animal rights activist then segued into a performance of Meat is Murder.

"Washingtion Post"

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzieś w zakamarkach umysłu pan Michelet zapewne zastanawia się, czy sam nie napisał scenariusza dla tego zdarzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.