Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9247 miejsce

Noś opaskę z cytatem z Pisma Św. i zamanifestuj swoją wiarę

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2011-08-30 13:58

Ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, rozdaje kolorowe opaski na rękę z wydrukowanymi cytatami z Pisma Świętego. - Tak jak przy ślubie zakłada się obrączki, podobnie jest z opaskami. To jest wielka odpowiedzialność! - opowiada duchowny.

 / Fot. ks. Jan Byrt Ksiądz Byrt już nie raz zadziwiał ludzi swoimi oryginalnymi pomysłami. Dzięki niemu na wypoczynek w Beskidy przyjechały dzieci z okolic Czarnobyla, na Białym Krzyżu stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem, a na szczycie góry Kotarz został usypany z kamieni ołtarz dla Europy. Nie zapomina również o lasach i ich mieszkańcach. To niektóre z jego akcji, a było ich o wiele więcej.

Kierowco - przyłącz się!

Tym razem, już po raz kolejny, rozdaje kolorowe opaski na rękę z wydrukowanymi cytatami z Pisma Świętego. Jak sam przyznaje, pomysł akcji zaczerpnął ze Starego Testamentu. Właśnie tam można przeczytać o zwyczaju noszenia na sobie fragmentów Słowa Bożego.

W 5. Księdze Mojżeszowej (Powtórzonego Prawa) Pan Bóg mówi o pewnych symbolach, które mamy umieszczać, gdzie się da, aby nam przypominały o posłuszeństwie wobec Słowa Bożego. Sposób ten praktykowali Żydzi. Bransoletki, opatrzone wersami z Biblii, to taka współczesna forma apostolstwa. Bóg potrzebuje dzisiaj świadectwa ludzi wierzących, żywych, aktywnych i prawych apostołów, na których inni, patrząc i obserwując ich żywą wiarę, będą mogli powiedzieć "ten człowiek należy do Jezusa". W ten sposób jeszcze mocniej można popularyzować Jego Słowo wśród ludzi i w prosty sposób wyrazić naszą wiarę będąc "solą tej ziemi", "światłością świata", świadectwem Jezusa - mówi ks. Jan Byrt.

Modlitwa ekumeniczna

Na opaskach zostały umieszczone między innymi takie cytaty: "Niech ci błogosławi Pan i niech cię strzeże", "Aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich" czy "Jam jest z Tobą i będą Cię strzegł dokądkolwiek pójdziesz".

- Każdy, kto świadomie będzie nosił tę opaskę, deklaruje, że kocha i chce należeć do Jezusa oraz identyfikuje się z Jego Słowem. Tak jak przy ślubie zakłada się obrączki, podobnie jest z opaskami. To jest wielka odpowiedzialność! - dodaje duchowny.

Opaski można otrzymać w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku (kto nie może przyjść osobiście, może wysłać prośbę na maila na adres salmopol@wp.pl).

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

doWas
 • doWas
 • 23.08.2012 18:52

Właśnie o to chodzi, że chrześcijanie nie są idealni i popełniają błędy, Kościół to Święta Wspólnota Grzeszników. Jeżeli manifestacja swojej wiary ma pomagać w stawaniu się lepszym to jestem ZA !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
 • Pianista
 • 01.10.2011 15:34

Moim zdaniem każda religia powinna pomagać ludziom być dobrymi, bo to jest przecież najważniejsze. Co z tego, że jakiś człowiek wytatuuje sobie na czole ,,I LOVE JEZUS", skoro tak naprawdę będzie palił, ćpał, pił i bił żonę i dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dddd
 • dddd
 • 31.08.2011 13:41

Jeśli w tym Kosciele wiara polega wyłącznie na jej manifestowaniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
hinduska
 • hinduska
 • 31.08.2011 13:11

A ja wytatuuję sobie na czole tę treśc, która jest na opaskach zamiast tilaki. Będę miała na wieki do końca życia. Pozatym wszyscy będą wiedzieć kim jestem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
don donek
 • don donek
 • 31.08.2011 09:15

sa w Kosciele Katolickim inne przesłania , i ksieża dobrze wiedza co robia

Komentarz został ukrytyrozwiń
AA
 • AA
 • 31.08.2011 08:28

a ja sobie bym najlepiej rzyczył takiej, co pomorze zdobyć serce ukochanej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K Laszek
 • K Laszek
 • 30.08.2011 17:51

ksieza rzymskokatolitcy powinni sie na tym apostolskim przeslaniu wzorowac a nie isc na skroty i nie zamieniac ambony na mownice polityczna KL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.