Facebook Google+ Twitter

Nosili po Słubicach w reklamówce niewybuchy. Zatrzymała ich policja, ewakuowano 300 osób

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn niosących w reklamówce dwa niewybuchy. W miejscu ich zatrzymania ewakuowano osoby z najbliższej kamienicy. Zamknięto most graniczny. Na miejsce przybyli pirotechnicy i saperzy.

- Policjanci zatrzymali mężczyzn na deptaku w centrum miasta, blisko mostu nad Odrą prowadzącego do Niemiec. W reklamowej torbie przenosili dwa artyleryjskie pociski, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej – potwierdza fakt Dariusz Żołądziejewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców kilkanaście godzin temu. Dwaj mężczyźni w wieku 34 i 36 lat, mieszkańcy powiatu słubickiego (Lubuskie) przenosili w reklamówce dwa niewybuchy. Zostali zatrzymani. Pociski zabezpieczono. Konieczna była natychmiastowa ewakuacja ponad 300 osób, mieszkańców pobliskiej kamienicy, a także osób ze sklepów i kawiarni. Także zamknięto most na Odrze.

Na miejsce wezwano pirotechników i saperów z Krosna Odrzańskiego.

Wydział Zarządzania Kryzysowego w Słubicach zapewnia, że gdyby zaistniała taka konieczność, to mieszkańcy kamienicy będą mogli najbliższą noc spędzić w miejscowej hali sportowej.

Trwa przesłuchanie mężczyzn i wyjaśnianie skąd oni mieli te pociski i co zamierzali z nimi zrobić. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O godz. 20. saperzy załadowali pociski i wywieźli je, aby na jednym z poligonów niewybuchy zneutralizować. Od tej chwili również mieszkańcy mogą powracać do swoich mieszkań. Przywrócono także ruch na granicznym moście.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się inapisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.