Facebook Google+ Twitter

"Nosorożec" w Teatrze Dramatycznym. Bilety rozdane!

"To tekst o sile dobrowolnego zrzeczenia się własnego myślenia na rzecz myślenia zbiorowego, zawieszenie swojej indywidualności. Człowiek współczesny swój światopogląd opiera na przekazie mediów. Mechanizmy rynkowe chcą nas zmienić w niezaspokojoną masę konsumentów. Dziś to zagrożenie jest perfidne, bo nie jest związane z żadnym przymusem totalitarnym, ideologią czy filozofią" - mówił o spektaklu reżyser Artur Tyszkiewicz. Bilety na 20 marca otrzymują: Anna Kołodziejczyk i Weronika Trzeciak.

 / Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Teatr DramatycznyBérenger pracuje w dużej firmie. Nieusatysfakcjonowany pracą, niezadowolony z codziennej rutyny, chciałby żyć więcej i bardziej. Ma wielkie aspiracje, ale niewielkie możliwości. Kiedy jednak w mieście ludzie zaczynają zmieniać się w nosorożce, Bérenger postanawia pozostać sobą.

Nosorożec drzemie w każdym z nas

„Wielokrotnie w moim życiu zadziwiało mnie to, co można by nazwać prądem opinii, nagłą zmianą, którą on wywołuje, siłą zarażania, mającą charakter istnej epidemii (...) Ludzie zmieniają swoje poglądy, zmieniają siebie, i gotowi są z całą świadomością zamordować tych, którzy tych poglądów nie podzielają. Za nimi idą inni i tak dalej. Wszystko to dzieje się nie w kategoriach intelektu, ale uczucia, ślepego witalizmu." - mówił w rozmowie o "Nosorożcu" Eugene Ionesco, autor sztuki.

 / Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Teatr Dramatyczny"Dla mnie to jest tekst o sile dobrowolnego zrzeczenia się własnego myślenia na rzecz myślenia zbiorowego, zawieszenie swojej indywidualności. Człowiek współczesny swój światopogląd opiera na przekazie mediów. Dodajmy, często mediów plotkarskich, opisujących świat pobieżnie. Mechanizmy rynkowe chcą nas zmienić w niezaspokojoną masę konsumentów. Dziś to zagrożenie jest perfidne, bo nie jest związane z żadnym przymusem totalitarnym, ideologią czy filozofią. Ten proces dzieje na zasadzie łagodnej perswazji, która przyjmujemy, często nieświadomie. Wielu ludzi tak żyje - pracują do późna, brakuje im czasu dla rodziny, mają za to nowy model telefonu i wakacje na Malediwach. O tym warto rozmawiać z widzem, zapytać, którą drogę wybrać. Być może lepiej jest nie myśleć, poddać się wszystkiemu? Bycie nosorożcem może być kuszące." - mówi Artur Tyszkiewicz reżyser spektaklu.

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji, mamy podwójne bilety:
- na 19 marca (środa), godzina 19, dwa podwójne bilety
- na 20 marca (czwartek), godzina 19, dwa podwójne bilety

Na zgłoszenia na spektakl 19 marca czekamy do 19 marca, do godziny 14.
Na zgłoszenia na spektakl 20 marca czekamy do 20 marca, do godziny 14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chętnie wybrałabym się na spektakl 20 marca i napisała recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

reflektuje i deklaruje - czwartek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.