Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19750 miejsce

"Nostalgia Roztocza" - wystawa fotografii Wiesława Lipca

W zamojskiej Galerii Fotografii „Ratusz” wystawia swoje prace znany i ceniony fotograf przyrody Wiesław Lipiec.

 / Fot. Tadeusz Kowalski„Nostalgia Roztocza” to zestaw fotografii przedstawiających najpiękniejsze roztoczańskie pejzaże. Wykonane zostały w wyszukanym świetle, w magicznych wręcz momentach, kiedy na ulotną tylko chwilę krajobraz odsłania swoje najpiękniejsze i niepowtarzalne oblicze. Na takie momenty czeka się nieraz całymi latami i to one nadają sens temu, co nazywamy fotografią krajobrazu. Na Roztoczu takich miejsc jest jeszcze wiele, chociaż niestety z każdym rokiem coraz mniej.Wszystkie prezentowane na wystawie fotografie są wykonane na diapozytywach barwnych.

Wiesław Lipiec / Fot. Tadeusz KowalskiWiesław Lipiec to niezależny fotograf, publicysta i wydawca, miejscem urodzenia i zamieszkania związany z Roztoczem. Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracował w Roztoczańskim Parku Narodowym odkrywając i dokumentując skarby jego przyrody. Fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Fotografuje przede wszystkim pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę. Jest laureatem kilku prestiżowych konkursów (min. Grand Prix XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej w 1986 r. w Poznaniu, I Nagroda w Konkursie im. Adama Loreta w 2004 r. za ukazywanie piękna polskich lasów w fotografii artystycznej). Wiesław Lipiec fotografował Europę Zachodnią, Skandynawię i Australię, ale najchętniej wraca do pejzażu i przyrody rodzimego Roztocza. Zdjęcia tutaj wykonane ceni najwyżej i dają mu one najwięcej satysfakcji.

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiW dorobku posiada kilkanaście albumów autorskich (min. „Roztoczański Park Narodowy”, „Roztocze”, „Zamość”, „Katedra w Zamościu”, „Kolegiata w Opatowie”). Ma także udział w wielu albumach zbiorowych (min. „Polskie Parki Narodowe”, „Mistrzowie Polskiego Pejzażu”, Między Wisłą a Bugiem”, „Prawdziwa Polska”, „Lasy Polski”). Jest autorem 30 wystaw indywidualnych i uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych. Publikował zdjęcia w ponad 60 czasopismach w kraju i za granicą, a także w licznych wydawnictwach nieperiodycznych (kalendarze, foldery, pocztówki itp.). Jest jednym z założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody i aktualnie prezesem Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.
(tekst: Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne)
Andrzej Pogudz - prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.