Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11552 miejsce

Nostalgiczny wieczór - "Romanse, romanse..." w Teatrze Kamienica

To bardzo refleksyjny wieczór, podczas którego można usłyszeć rosyjskie i cygańskie romanse w wykonaniu Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński / Fot. Michał Bażejowski, Teatr Kamienica"Romanse, romanse..." to spektakl muzyczny prezentujący stare cygańskie romanse i pieśni rosyjskie, a także romanse Aleksandra Wertyńskiego w tłumaczeniu Jonasza Kofty. Śpiewają je w duecie Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński - po rosyjsku, polsku i romsku.

Aby uatrakcyjnić wieczór, między kolejnymi rosyjskimi romansami Emilian Kamiński recytuje wiersze miłosne, m.in. Aleksandra Puszkina, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Cypriana Norwida, Adama Mickiewicza oraz swoje własne.

Dużym walorem tego spektaklu jest wyjątkowa obsada. Zarówno Justyna Sieńczyłło, jak i Emilian Kamiński byli znakomici. Pokazali, że nie tylko potrafią pięknie śpiewać, lecz także bardzo przeżywali każdy utwór, który był taką małą scenką. W dodatku Kamiński sam sobie akompaniował na gitarze do niektórych pieśni.

Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński / Fot. Michał Bażejowski, Teatr KamienicaChoć wszystkie wykonania były świetne, to kilka piosenek szczególnie zapadło mi w pamięć. Pierwszą z nich była piosenka "Tyle szczęścia" w wykonaniu Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego. Ile szczęścia, ile męki. Niesie w sobie serca śpiew. Czas miłości, czas udręki. Wszystko to tym samym jest.

Kolejną utworem był "Niepotrzebny nam ten smutek" w wykonaniu Justyny Sieńczyłło. Niepotrzebny nam ten smutek. Skoro wiemy. To musiało przyjść. Róży cierniem serca skłute. Póki bolą. Jeszcze warto żyć. Ty odejdziesz, ja nie wrócę. Z każdym dniem. Jak echo cichnie żal. Niepotrzebny nam ten smutek. Kiedy tyle. Pozostało nam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.