Facebook Google+ Twitter

Not Festival - cztery dni muzyki w barokowym otoczeniu Noto

Sycylijczycy przygotowali festiwal z wieloma atutami: świetnie dobrany elektroniczny zestaw muzyki osadzony w otoczeniu barokowego miasteczka Noto, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.... A to wszystko między 11 a 14 sierpnia.

 / Fot. FujiyaByłam szczerze zaskoczona, kiedy wpadł mi gdzieś w oko plakat reklamujący festiwal Not na Sycylii - byłam już pogodzona z faktem, że poza prowincjonalnymi imprezami (niestety, rzadko można im przypisać wysoką wartość artystyczną - Sycylia jest teoretycznie rajem dla ludzi, miejscem o  / Fot. benjiprzepięknych warunkach, które jednak dzięki dość skomplikowanej gmatwaninie relacji ludzkich i mentalnych schematów lubi zabijać cały artystyczny potencjał, jaki posiada) i alternatywnymi przedsięwzięciami, na międzynarodowe festiwale nie mogę liczyć. I chociaż coraz częściej słychać o ciekawych cyrkowych przedsięwzięciach (mały festiwal, o którym opowiem wkrótce), nielegalnie otwieranych teatrach i oddolnych inicjatywach, to jednak brakuje Sycylijczykom dostępu do międzynarodowej muzyki, która dalej niż do Milanu zazwyczaj we Włoszech nie zagląda.

 / Fot. offlagaOkazuje się jednak, że w Katanii, jednym z najpiękniejszym miast na wyspie, jest grupa entuzjastów, którzy pracują w klubie Mercati Generali (zajrzyjcie na ich śliczną stronę, na której widać, że nie tylko jednorazowo biorą się do pracy, ale jednak zachęcili czymś i Dinosaur Jr, i The Whitest Boy Alive, i My Brightest Diamond, do  / Fot. jessiezapuszczenia się w urokliwe ustronia Sycylii), postanowili zrobić coś wielkiego. I oto jest festiwal, który nazywa się Nie-festival (Not Festival), który może zwabić wielu poszukiwaczy muzyki na żywo, liczących też na coś więcej niż muzykę. Tym czymś więcej jest murowana (do granic absurdu tudzież obłędu) pogoda z ciepłem godnym Afryki (w końcu to już bardzo blisko) i równie obłędnym otoczeniem: festiwal odbędzie się w jednym z historycznych miast Sycylii, barokowym Noto, otoczonym naturalnymi rezerwatami, niedaleko cudnej urody Syrakuz, u podnóża gór Hybleańskich. Miasto liczy sobie dwa tysiąclecia i kilka stuleci i wciąż posiada ślady starych osad greckich, bizantyjskie miejsca pochówków, i przepyszne pałace i świątynie w wyjątkowym stylu sycylijskiego baroku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.