Facebook Google+ Twitter

Notatka wskazująca na zabójcę Papały zaginęła na sześć lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 19:12

Przez sześć lat prokuratura była odcięta od informacji o notatce policjanta w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały. O anonimie mówił w sądzie emerytowany policjant Stanisław L.

Przed sądem okręgowym w Warszawie toczy się proces o nakłanianie do zabójstwa generała.
Z zeznań Stanisława L. wynika, że w 1998 roku sporządził notatkę z rozmowy z anonimowym informatorem, który zatelefonował na mokotowski komisariat. Mężczyzna mówił, że za zabójstwo Papały odpowiada dwóch mężczyzn Rafał K. pseudonim "Gruby" i Marcin P.

Policjant sporządził notatkę z tej rozmowy i przekazał ją szefowi komisariatu, ale prokuratura dowiedziała się o niej dopiero kilka lat później - powiedział obrońca z urzędu oskarżonych w procesie adwokat Michał Partkowski. Według niego prokuratura nie wyjaśniła, dlaczego notatka została pominięta, chociaż dla śledztwa jest bardzo istotna.

Prokurator Mierzewski na pytanie sądu odpowiedział, że prokuratura w Łodzi od trzech lat prowadzi śledztwo wyjaśniające losy notatki.

Marcin P. to były pracownik nieżyjącego warszawskiego gangstera Rafała K., pseudonim "Gruby". Świadek był dyrektorem korporacji taksówkarskiej należącej do Rafała K., woził też gangstera na różne spotkania.

Na sali sądowej Marcin P. powiedział, że kilka razy jeździł z Rafałem K. w okolice miejsca zamieszkania generała. Przyznał, że było to 2-3 miesiące przed zabójstwem Marka Papały. "Gruby" miał mu tłumaczyć, że poszukuje jednego ze swoich dłużników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.