Facebook Google+ Twitter

"Notre Dame l'histoire" powraca. Tym razem do Warszawy i Krakowa

Muzyczna opowieść o losach Esmeraldy i Quasimodo powraca na deski polskich scen. Wspaniałe utwory Richarda Cocciante i Luca Plamondona tym razem ponownie usłyszą mieszkańcy Warszawy oraz - po raz pierwszy - Krakowa.

Notre Dame l'histoire / Fot. MakroconcertHistorii, którą opowiada widowisko "Notre Dame", nie trzeba chyba nikomu przypominać. Quasimodo, oszpecony dzwonnik, który zgodnie z nakazem swojego opiekuna nie opuszcza paryskiej katedry Marii Panny, marzy ciągle o normalnym życiu wśród zwykłych ludzi. Podczas odbywającego się w stolicy Francji święta błaznów, za namową trzech gargulców, dzwonnik postanawia złamać zakaz i przekroczyć drzwi katedry. Na rynku, wśród tańczącego tłumu, zauważa Esmeraldę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Niestety, o względy Cyganki będzie musiał walczyć z przystojnym Febusem oraz swoim opiekunem, archidiakonem katedry, Frollo.

Tę wzruszającą muzyczną opowieść obejrzeć można było w wielu wersjach, między innymi we Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. W grudniu 2009 roku spektakl miał swoją premierę w warszawskiej Sali Kongresowej. W listopadzie 2010 ekipa wyruszyła w trasę po największych miastach Polski. W Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Zabrzu i Warszawie, publiczność każde przedstawienie nagradzała owacjami na stojąco.

W kwietniu znów szykuje się okazja do ponownego posłuchania wspaniałych utworów. W Krakowie widowisko obejrzeć będzie można 3 kwietnia o 15.00 i 19.00 w Auditorium Maximus. Ceny biletów to 100, 130 i 160 złotych. Cztery dni później (7.04) spektakl o godzinie 19.00 rozpocznie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Ceny biletów (w zależności od miejsc): 60, 80, 100, 130, 170 i 200 złotych. Organizatorem widowiska muzycznego "Notre Dame l'histoire" jest Makroconcert.

Obsada:
Quasimodo - Marcin Kołaczkowski
Esmeralna - Edyta Krzemień
Febus - Janusz Kruciński
Frollo - Pawel Tucholski
Gringoire - Michał Rudaś
Fleur-de-Lys - Patricia Kazadi
Clopin - Marcin Mroziński

"Notre Dame" to widowisko pełne pasji i poezji. Każdy z widzów ma okazję przeżyć niepowtarzalną przygodę dzięki wspaniałej scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce, a znane na całym świecie "Belle" i "Czas katedr" zaczarują każdego niezależnie od wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

olF
  • olF
  • 08.04.2011 16:32

Zgadzam się z przedmówczynią, choć byłam na widowisku w Kongresowej w Warszawie. Artyści są niesamowici, szczególnie bezkonkurencyjna Edyta Krzemień, choć scenografia i oświetlenie nie zachwyciły mnie. Co do nagłośnienia, to również mogło być lepiej ale cóż.. Organizacja mogła być lepsza!

Komentarz został ukrytyrozwiń
daisy
  • daisy
  • 04.04.2011 13:52

Byłam, przeżyłam. Artyści rewelacja, ale w Krakowie w Auli UJ nie ma klimatu na tego typu wydarzenie. Było dużo wolnych miejsc, pogłos i za jasno!!! Na scenie za mało miejsca i tancerze nie mogli się wykazać. Plus dla artysów za zaangażownie i talent, ale minus dla organizatorów za wybór miesjca wystawienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.