Facebook Google+ Twitter

Notre Dame l'historie rusza w Polskę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-08 19:48

Muzyczna opowieść o losach pięknej Esmeraldy i dzwonnika Quasimodo oparta na kanwie powieści Victora Hugo powraca na deski polskich scen. Wspaniałe utwory Richarda Cocciante i Luca Plamondona tym razem usłyszą nie tylko mieszkańcy stolicy.

Widowisko Notre Dame opowiada znaną wszystkim historię oszpeconego dzwonnika, który zgodnie z nakazem swojego opiekuna nie opuszcza katedry Marii Panny w Paryżu. Quasimodo ciągle śni o normalnym życiu, wśród ludzi. Podczas święta błaznów, za namową swoich jedynych przyjaciół – trzech kamiennych gargulców, chłopak postanawia złamać zakaz i opuszcza katedrę. Na rynku, pośród tańczącego tłumu poznaje Esmeraldę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Niestety o względy Cyganki przyjdzie mu zawalczyć z przystojnym Fabusem oraz z własnym opiekunem Claudiusem Frollo, który pełni obowiązki archidiakona katedry.

Wzruszającą historię dzwonnika z Notre Dame obejrzeć można było do tej pory we Francji, Belgii, Anglii, Las Vegas, a także w Polsce. W grudniu 2009 roku widowisko miało swoją premierę w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Po ogromnym polskim sukcesie twórcy postanowili znów przypomnieć nam historię Esmeraldy i Quasimodo. Już w listopadzie ekipa wyrusza w Polskę, zaplanowano siedem spektakli:

13.11.2010: Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”
14.11.2010: Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
15.11.2010: Łódź, Tatr Wielki
17.11.2010: Wrocław, Hala Stulecia
18.11.2010: Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa Arena
19.11.2010: Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
21.11.2010: Warszawa, Sala Kongresowa

W spektaklu zobaczymy mniej lub bardziej znane twarze. W rolę dzwonnika wcieli się aktor, reżyser i wokalista Marcin Kołaczkowski, jego wybrankę, Esmeraldę zagra Edyta Krzemień znana z roli Christine Daaé w polskiej wersji musicalu Upiór w Operze. Janusz Kruciński wcieli się w kapitana Febusa, zaś Paweł Tucholski w księdza Frollo. Jako przybrany ojciec Esmeraldy i Clopin wystąpi Marcin Mroziński – tegoroczny reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, aktor teatru muzycznego Roma. Aktorka i prezenterka Patricia Kazadi zagra Fleur-de-Lys – narzeczoną Febusa, a Michał Rudaś, znany szerszej publiczności głównie z programu Jaka to melodia? wcieli się w pełniącego również obowiązki narratora poetę Gringoire′a.

Notre Dame to widowisko pełne pasji i poezji. Każdy z widzów ma okazję przeżyć niepowtarzalną przygodę, która dzięki wspaniałej scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce zachwyci każdego niezależnie od wieku.

Organizatorem widowiska jest firma Makroconcert. Bilety w cenie 80, 110 i 140 złotych zakupić można za pomocą strony internetowej organizatora lub w miejscach odbywania się spektakli.

Plakat promujący widowisko / Fot. Makroconcert

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.