103408 miejsce

Novak Djoković w 3. rundzie Roland Garros

Rozstawiony z nr. 1 Serb Novak Djoković pokonał Słoweńca Blaža Kavčiča 6:0, 6:4, 6:4 w meczu 2. rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros.

Pierwszy set nie przysporzył Novakowi większych problemów. Faworyt
wygrał go do zera. Potrzebował na to 23 minuty. Piłki odgrywane przez rywala
na środek kortu Djoković rozstrzygał na swoją korzyść mocnym crossowym
forhendem, skrótem i kończącym wolejem przy siatce.

W drugiej partii Kavčič zdobył swojego pierwszego gema wyrównując do stanu 1:1.

Publiczność zgromadzona na trybunach kortu im. Suzanne Lenglen nagrodziła
zawodnika brawami. Blaž zachęcony dopingiem odparł atak Serba skutecznym bekhendowym minięciem piłki wzdłuż linii. Zaczął grać bardziej zdecydowanie. Po długiej wymianie z głębi kortu Novak trafia piłką w siatkę. Kavčič przełamuje serwis rywala i obejmuje prowadzenie 2:1, utrzymując je do stanu 4:3. Djoković mimo to doprowadził do wyrównania i wygrał całego seta 6:4.

W trzecim secie Słoweniec popisał się odegraniem skróta, loba i smecza, zdobywając punkt. Kavčič imponował długimi bekhendami zagrywanymi wzdłuż linii. Starał się grać piłkę w głąb kortu. Długie wymiany piłek mogły podobać się kibicom. Do stanu 4:4 gra była wyrównana. Kolejny gem wygrał jednak Djoković, radząc sobie z odegraniem nieudanych skrótów Słoweńca sklasyfikowanego na 99. pozycji rankingu ATP. W 10. gemie 3 seta
Novak przełamał serwis rywala przechodząc do kolejnej rundy turnieju.

Mecz nie był jednostronnym widowiskiem i przyniósł fanom tenisa pozytywne emocje.