Facebook Google+ Twitter

Nowa akcja na ulicach Warszawy: "Parkuję przepisowo"

Fundacja "Warszawa Parkuje", organizatorzy akcji społecznej "Parkuję przepisowo", zapowiedzieli działanie polegające na umieszczeniu na pojeździe naklejki akcji i przestrzeganiu zasad kulturalnego parkowania.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Parking.in.rome.arp.jpg - Każdy kierowca będzie mógł otrzymać naklejkę z napisem "Parkuję przepisowo". To oczywiście pociągnie za sobą odpowiedzialność do takiego zachowania. Chcemy uzyskać kierowców, którzy na prawidłowe parkowanie nie będą patrzyli jak na donkiszoterię - mówi Andrzej Jędrzejewski z fundacji "Warszawa Parkuje", jeden z organizatorów akcji.

W internecie powstała strona warszawa.parkuje.pl, która promuje tę akcję. Osoby, które do niej dołączą, dostaną za darmo naklejkę na szybę samochodu. Umieszczenie naklejki w widocznym miejscu na pojeździe będzie zobowiązało jego użytkownika do przepisowego parkowania samochodu. Np. do parkowania na wyznaczonych do tego miejscach, w sposób, jaki określają znaki drogowe, z opłaconym czasem postoju w strefie płatnego parkowania, w sposób, który nie utrudnia ruchu innym, nie ogranicza widoczności, a także z pozostawieniem min. 1,5 m miejsca dla pieszych w przypadku parkowania na chodniku.

Teoretycznie to wszystko jest jasne, ale wystarczy przejść się po Warszawie, żeby się przekonać, że te zasady wcale nie są przestrzegane.

- Chodzi o zmianę nawyków, przyzwyczajeń i myśleniu o innych. Nie jesteśmy służbami miejskimi, nie wlepimy mandatu - powiedział Andrzej Jędrzejewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mis
  • mis
  • 16.01.2011 12:30

popieram, władze miejskie, Straż Miejska czy Policja nie zwracają na takie sprawy uwagi, choć biorą za to pieniądze. Trzeba więc nagłośnić problem chamstwa parkujących do samych ścian pseudokierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.