Facebook Google+ Twitter

Nowa akcja Ruchu Palikota. Dwóch mężczyzn weźmie ślub w Warszawie

Tomasz Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii i kandydat do Sejmu z Warszawy oraz Paweł Jasiński, pełnomocnik Ruchu Palikota ds. Równego Traktowania i kandydat do Sejmu z Olsztyna w czwartek wezmą symboliczny ślub.

Tomasz Szypuła i Paweł Jasiński / Fot. Materiały organizatora„Ślub” zawierany w czwartek ma być wyrazem poparcia dla instytucji związków partnerskich.
- Wprowadzenie instytucji związków partnerskich dla osób hetero- i homoseksualnych, która obejmie ochroną wszystkie osoby pozostające w konkubinacie jest niezbędne. Związki partnerskie gwarantują większą ochronę obojga partnerów oraz dzieci. Dla par homoseksualnych związki partnerskie to jedyna możliwość uregulowania relacji prawnych – mówi Tomasz Szypuła, warszawska „trójka” na liście Ruchu Palikota, organizator i pomysłodawca akcji.

Czytaj także: Palikot: jestem za legalizacją bimbru, marihuany i burdeli

Dlaczego akurat to miejsce? Kandydaci Ruchu chcą pokazać jak nierówno polskie prawo traktuje pary nieheteroseksualne. Zgodnie twierdzą, że bez względu na pochodzenie małżeństwa i jego znaczenie, należy podkreślić, iż jest ono kontraktem (umową prawną), która reguluje sytuację finansową dwojga ludzi, żyjących we wspólnocie i stających się przez to zależnymi od siebie. Sytuacja ekonomiczna, w których żyją pary homoseksualne jest podobna, co warunki życia małżeństw, z wyjątkiem (zazwyczaj) odpowiedzialności za dzieci. - Pary gejowskie i lesbijskie mają te same emocjonalne i ekonomiczne powody, aby żądać od państwa przyznania im tych samych praw i obowiązków, które przysługują małżeństwom – przekonuje Paweł Jasiński.

Związki partnerskie zwiększą akceptację


Dodatkowo, według kandydatów, ustawa umożliwiająca rejestrowanie związków partnerskich mogłaby pomóc niechętnej gejom i lesbijkom części społeczeństwa w poznaniu i zrozumieniu potrzeb osób homoseksualnych, a w konsekwencji zaowocować akceptacją ich związków. Jednocześnie ustawa taka zachęcałaby gejów i lesbijki do ujawniania się, a w efekcie przyniosłaby redukcję problemów związanych z ukrywaniem własnej natury i życiem w izolacji.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Wodzu
  • Wodzu
  • 06.10.2011 10:53

Sam został wychwany przez Geja to teraza chce jeszcze niszczycć dzieciństwo innych dzieci .. POLSKA DLA POLAKÓW , A NIE DLA SZMAT I BURAKÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba
  • Kuba
  • 30.09.2011 09:46

właśnie Palikot stracił mój głos! co za idiota!
super będą dzieci dwóch gejów.... chore.
chcą mieszkać niech mieszkają ale bez dzieci!

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 27.09.2011 22:53

- WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 27.09.2011 22:15

WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Xdec
  • Xdec
  • 27.09.2011 19:41

Udanego związku życzę Panowie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
sołtys
  • sołtys
  • 27.09.2011 18:34

ale wiocha. obciach. no to już nie zagłosuje na te partie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
takisam
  • takisam
  • 27.09.2011 17:17

Dwoje ludzi żyjących we wspólnocie to m.in. ojciec i córka, rodzeństwo, również pełnoletnie, zięć i teściowa, i masę innych przypadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie zabawnie. :D Już widzę te pełne oburzenia twarze różnych osobistości hihihihihihi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.09.2011 15:28

Nie, proszę, tylko nie to.....