Facebook Google+ Twitter

Nowa akcja W24. Autorzy polecają książki

Autorzy W24 czytają. Chętnie i dużo. Wystarczy spojrzeć na akcję książka za recenzję, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Teraz propoponujemy, abyście polecali książki, które wywarły na Was duże wrażenie. Zapomniane, zakurzone, wyborne, rozpalające Wasze umysły. Stare i nowe. Takie, które po prostu trzeba przeczytać.

 / Fot. Médéric Boquien (Med), licencja CC 2.0Przyznaję, pomysł nie jest oryginalny. Więcej, jest zuchwale zapożyczony z bloga miastoksiazek.blox.pl. Z uwagą czytam wszystkie wpisy Padmy i chętnie śledzę cykl "Poniedziałkowy gość", w którym blogerzy polecają ulubione książki, opowiadają o zapomnianych pozycjach i wskazują tę, która zmieniła ich życie.

Od pewnego czasu zastanawiałam się nad przeszczepieniem tej akcji na grunt W24. Wracając z redakcji do domu, przyłapałam się na tym, że próbuję przyporządkować różne książki do poszczególnych Autorów. Rozmyślałam, kto poleciłby bliskie mi tytuły, które pozycje znalazłyby się w takiej statystyce i czy takie materiały wzbudziłyby Wasze zainteresowanie. Ponieważ książka za recenzję cieszy się niesłabnącą popularnością, a w serwisie jest dość duża grupa moli książkowych, którzy chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, spróbujmy stworzyć listę pozycji, które koniecznie trzeba przeczytać.

Czytaj także: Rusza "Podwieczorek z W24"! Zaczynamy cykl spotkań z VIP-ami

Trudno zorientować się we wszystkich nowościach, jeszcze ciężej z tej całej masy wyłowić perełki. W księgarniach kolejne tytuły wabią nas napisami "numer jeden na liście bestsellerów". Zachęceni taką reklamą, sięgamy po daną pozycję i... często odkładamy z niesmakiem na biurko, myśląc, że dokończymy lekturę jutro. No, może pojutrze. Albo za tydzień. Po tygodniu przestajemy się oszukiwać i żałujemy wydanych kilkudziesięciu złotych.

Co warto przeczytać? Na pewno sięgneliście niedawno po utwór, który głęboko zapadł w Waszej pamięci. Może na nowo odkryliście jakiegoś zapomnianego autora, któremu warto przywrócić dawną chwałę? Może jakaś lektura tak mocno rozpaliła Wasze umysły, że zaczęliście szukać, zgłębiać temat, zyskaliście nowe hobby, a może więcej - rozpoczęliście kolejny kierunek studiów, zmieniliście pracę, przewróciliście do góry nogami swoje życie...

Wskażmy pozycje, które po prostu trzeba znać. Klasyka, fantastyka, kryminał, dramat, poezja - to nie ma znaczenia. Może tuż obok Waszych domów, na bibliotecznych półkach, kurzą się jakieś perełki i dzięki wskazówkom Autorów W24, sięgniecie po tytuły, które nigdy by Wam nie przyszły do głowy. A może stoją na Waszych półkach?

Piszcie, do których książek chętnie wracacie, wymieniajcie te, które sprawiły Wam przyjemną niespodziankę, przytaczajcie tytuły pozycji, które warto odkurzyć.

A tutaj znajdziecie listę książek, które polecili Autorzy W24 -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Run Lola Run
  • Run Lola Run
  • 20.09.2011 13:43

Mario Puzo - "Ojciec chrzestny" i "Omerta".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może by tak coś więcej, na temat polecanych książek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek szczasny
  • leszek szczasny
  • 15.08.2011 23:43

wiem, że to może nieładnie polecać siebie, ale zaryzykuję, bo mam coś niepośledniego, jesli chodzi o literaturę podrożniczą:) szczegóły na temat mojego "Świata na wyciągnięcie ręki" są na stronie www.leszekszczasny.blogspot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka skarbnica Paulo Coelho, a w szczególności "Jedenaście minut" i "Piąta góra" -świetne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hermann Hesse - "Demian" - to książka, którą czytałem wiele lat temu i zapadła mi w pamięć do tego stopnia, że dziś stwierdzam, że to moja ulubiona pozycja. Oprócz tego uwielbiam "Juliusza Cezara", Szekspira. Genialne studium psychologiczne zbrodni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nic dobrego", przedwcześnie zmarłego Duncana R. Wallace'a. Lepsza wersja "Buszującego w zbożu" - mniej nadęcia i buntu, więcej prawdziwych spostrzeżeń nt. wkraczania w dorosłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwolę sobie zaproponować, co nieco z twórczości Janusza Meissnera, dziennikarza, pisarza, kapitana-pilota, urodzonego przed 110 laty. Jego przebogatą twórczość literacką zajmowała przede wszystkim tematyka lotnicza i marynistyczna, chociaż nie tylko. Na początek trylogia "Wspomnienia pilota" powieść zawierająca wspomnienia osobiste autora, związane z historią lotnictwa, wszak przeżył je na własnej skórze, praktycznie związany od początku z dziejami polskiego lotnictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gra w klasy i W osiemdziesiąt światów dookoła dnia - Julio Cortázar
Sto lat samotności i Miłość w czasach zarazy - Gabriel García Márquez
Pochwała macochy i Rozmowa w Katedrze - Mario Vargas Llosa
Rzeźnia numer pięć i Kocia kołyska - Kurt Vonnegut

i cytat z tego ostatniego: "Ludzie mają tę wadę, że wszyscy chcą budować, a nikt nie chce zająć się utrzymaniem porządku i remontem."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja polecam książkę Zadie Smith "Białe Zęby" - przezabawną, ale zarazem niepodziewanie dojrzałą powieść o rozdarciu kulturowym i moralnym emigrantów, zamieszkujących Europę Zachodnią. Druga pozycja to powieść Cormaca McCarthy "Droga" (Na jej podstawie nakręcono świetny film pod tym samym tytulem, w reżyseri Johna Hillcoata i muzyka Nicka Cavea"). Przedstawia ona postapokaliptyczny świat i wędrującego ojca z synem. Oszczędna w formie, bogata w treści. Jak będę stara i uboga, to te dwie pozycje mogą być jedynymi na mojej półce i będę szczęśliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie, Pani Moniko, czekamy na krótkie materiały, wyjaśniające, dlaczego polecają Państwo akurat te pozycje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.