Facebook Google+ Twitter

Nowa akcja W24.pl: "Napisz historię swojej ulicy, dzielnicy, okolicy"

Po sukcesie poprzedniej: "Czy znasz legendy o swoim mieście", chciałbym zaproponować nową akcję w serwisie wiadomości24.pl, zatytułowaną: "Napisz historię swojej ulicy, dzielnicy, okolicy".

Piękno starych kamieniczek. / Fot. Wincenty SadowskiŻyjemy w takich ciekawych czasach, możemy zwiedzać Europę i praktycznie prawie cały świat, nie wspominając o podróżach wirtualnych. A czy znamy swoją okolicę, dzielnicę (w dużych miastach), osiedle (osadę, miasteczko), ulicę, czy znamy jej historię i historię budynków, zabudowań i obiektów na niej umiejscowionych?

Myślę, że nowa akcja może przynieść wiele dobrego (przyniesie na pewno wiele wartości poznawczych), bo będziemy musieli wybrać się na spacer (koniecznie z aparatem fotograficznym), aby zrobić zdjęcia obiektów, jednocześnie poznając zakamarki naszej okolicy (poznając ją na nowo), będziemy musieli poszukać trochę danych o obiektach, budowlach, budynkach i co tam jeszcze jest umiejscowione na naszej ulicy, dzielnicy, okolicy.

Może też, dopiero podczas przygotowywania materiałów (fotografii, opisu obiektów) do napisania historii naszej ulicy, dzielnicy, okolicy zobaczymy pogardzane dotychczas piękno miejsca, w którym mieszkamy od lat a którego dotychczas w natłoku spraw nie odkryliśmy.

Sam napisałem kiedyś historie kilku ulic z najbliższej i dalszej okolicy, które złożyły się później na historie kilku dzielnic Szczecina. A przy okazji okazało się, że nawet ulice które powstały kilkadziesiąt lat temu jako osiedlowe budownictwa spółdzielczego, też nieraz mają swoją wcześniejszą historię.

Pozostaje mi tylko życzyć przyjemnych spacerów (z aparatem fotograficznym) i sukcesów w poznawaniu historii swojej okolicy (mam nadzieję, że podzielicie się swoimi odkryciami, zdjęciami i opracowaniami w serwisie).


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.