Facebook Google+ Twitter

Nowa antologia gpWARS – „Sudecki Pociąg Poetycki”

"Sudecki Pociąg Poetycki" to niezwykła antologia opowiadająca o jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce.

 / Fot. Jerzy Granowski"Sudecki Pociąg Poetycki" to niezwykła antologia, opowiadająca o jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce. Szlak pomiędzy stacją Wałbrzych Główny a Kłodzkiem wypełniają wiersze poetów nie tylko z Polski.

Świadom tego, że "nie samym chlebem człowiek żyje" czytelnik będzie miał nie tylko okazję poznać atrakcyjność Sudetów, ale i ją zobaczyć. Antologia zawiera bowiem ponad 50 fotografii wkomponowanych w układ urozmaiconej tematycznie poezji. Każdy prawie z 60 autorów opowiada własną historię związaną z koleją. Zamierzeniem grupy poetyckiej WARS było pokazanie gór Sowich z perspektywy właśnie linii kolejowej wijącej się w przepięknych przestrzeniach polskiej ziemi.

Zainteresowanie antologią szybko rozrosło się do potężnych rozmiarów, wydostając się poza granice naszego kraju. W antologii "Sudecki Pociąg Poetycki" znajdziemy twórczość Szwedki, Czeszki, trzech Włochów, a także poetów z Hiszpanii i Grecji. Wydana przez wydawnictwo Komograf książka jest już 10 pozycją Dalekobieżnej serii wydawniczej grupy poetyckiej WARS i oprócz opowieści o pociągach czytelnik znajdzie jeszcze coś "pomiędzy wierszami".

Patronami medialnymi publikacji są portale: Białostockie Drezyny, PKP-jazda, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, E-pisarz i Kuźnia Literacka.

"Sudecki Pociąg Poetycki" – Antologia Grupy Poetyckiej WARS
Wydawnictwo Komograf Warszawa 2012
Redaktor Piotr Goszczycki.
Okładka miękka lakierowana.
Projekt okładki Jerzy Granowski.
Stron 270
ISBN 978-83-62769-50-6

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek M.
  • Marek M.
  • 23.08.2012 15:17

Udało mi się otrzymać książkę od Juragosa, który też jedzie tym pociągiem. Rzeczywiście. im dłużej siedzi się w tym pociągu to bardziej się go ceni. Książka piękna, szkoda że nie ma opcji z twardą okładką :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam przyjemność i zaszczyt podróżować w Sudeckim Pociągu Poetyckim. Im dłużej obcuję z książką, tym bardziej mi się podoba. Polecam wszystkim milośnikom poezji. Warto ją zdobyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.