Facebook Google+ Twitter

Nowa Astra wyjedzie wkrótce z Gliwic

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-05 13:03

Opel pokazał wczoraj na targach we Frankfurcie swój najnowszy kompaktowy model Astra IV. Jego produkcja rozpocznie się w listopadzie w Gliwicach. Astra IV będzie najbardziej zaawansowanym technicznie autem produkowanym seryjnie w Polsce.

Podstawowa wersja to auto napędzane silnikiem 1,4 l EcoFlex o mocy 87 KM. W opcji znajdzie się np. rozpoznająca znaki drogowe kamera Opel Eye. W Niemczech nowa Astra ma kosztować 15,9 tys. euro, nieco taniej od konkurentów - Volkswagena Golfa, Toyoty Auris czy Renault Megane. Opel zaznacza jednak, że to cenowa promocja na rozpoczęcie sprzedaży, ważna do 6 grudnia tego roku.

Przyszłość Opla zależy w dużej mierze od nowego modelu. Jego opracowanie i przygotowanie do produkcji kosztowało firmę 2 mld euro. Zakładana sprzedaż ma sięgnąć na początek 180 tys. egzemplarzy rocznie. W razie dużego zapotrzebowania może wzrosnąć do pół miliona.

Dzięki nowej Astrze gliwickiej fabryce Opla nie grozi zamknięcie. Tak wynika z wypowiedzi prezesa kanadyjskiej Magny, która razem z rosyjskim Sbierbankiem przejmie 55 procent udziałów od koncernu General Motors. Nowy właściciel zapewnił, że w Europie zamknięty może zostać jedynie zakład Opla w belgijskiej Antwerpii.

To pierwsza pozytywna informacja dla gliwickiej załogi, która drży o miejsca pracy już od czerwca, kiedy to ogłoszono podpisanie listu intencyjnego między GM a trustem Magna-Sbierbank. Już wtedy inwestorzy nie kryli, że zarządzanie zakładami, które mocno osłabił kryzys, rozpoczną od poważnej restrukturyzacji.

Cały artykuł przeczytasz na stronie: Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.