Facebook Google+ Twitter

Nowa audycja Muzyczny Update - alternatywa dla radiowej papki

Jeśli masz dość radiowej papki muzycznej i piosenek artystów których znasz do znudzenia, czemu nie sięgnąć do nowej audycji muzycznej pod tytułem Muzyczny Update? Usłyszysz w niej tylko nową muzykę, znalezioną w Internecie i wartą poznania.

Od razu powiem, że twórcą audycji i prowadzącym jestem ja i może to nie wypada reklamować własnego show, no ale nikt tego do tej pory jeszcze nie zrobił za mnie, więc postanowiłem zakasać rękawy i sam się zabrać za promocyjnę robotę.

Ten kto mnie zna, ten wie, że większą część swojego wolnego czasu spędzam na poszukiwaniu nowych zespołów i nowych artystów w Internecie, piosenek które są godne uwagi i które powinny dotrzeć do większego grona ludzi. Obecnie, w dobie mediów internetowych, wiele stron oferuje nową muzykę do odkrycia. Ja najczęście siedzę na Soundcloud, Youtube, Bandcamp, ale także na zupełnie nowych platformach takich jak na przykład Tradiio. I słucham utworu za utworem, zespołu za zespołem, łowiąc te dźwięki które w mojej opinii są dobre, wyróżniają się na tle innych utworów i mają dużą szansę na spodobanie się innym słuchaczom. Dlaczego to robię? Czy nie łatwiej jest włączyć pierwsze lepsze radio i dać się ponieść prezentowanej tam muzyce? Jest. Ale ile można słuchać tych samych piosenek i tego samego umpa-umpa? I co z tymi słuchaczami, którzy pragną znaleźć w muzyce coś więcej niż tylko lekką, łatwą i przyjemną radochę?

Oczywiście, są stacje radiowe, które grają dobrą muzykę, jednak co zauważalne, niewiele z nich kładzie nacisk na zupełnie nową muzykę, a nawet jeśli są programy takie jak Minimax Piotra Kaczkowskiego czy Offensywa Piotra Stelmacha w Trójce, to tam przeważnie nowe, nikomu nieznane utwory odkryte przez redaktorów, przeplatają się ze starymi, dobrze znanymi kawałkami. Muzyczny Update to audycja gdzie słuchacze mogą usłyszeć wyłącznie nową muzykę - przeważnie jeszcze przez nich nieznaną. Nie znajdziesz więc w tym programie Oasis, U2, The Beatles, a już na pewno nic z Enrique Iglesiasa i jemu podobnych klasyków... Ale za to odkryjesz świat nowych, dotąd nieznanych wrażeń muzycznych.


Zapraszam do posłuchania Muzycznego Update i jestem ciekaw Waszej reakcji. Mam nadzieję, że spodoba się Wam formuła programu. I że odkryjecie ze mną wiele niesamowitych zespołów i artystów.

Posłuchaj Muzycznego Update'u TUTAJWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.