Facebook Google+ Twitter

Nowa bomba terrorystów: napój, żel i odtwarzacz mp3

Z takich materiałów miał zostać skonstruowany ładunek, który doprowadziłby do "masowego morderstwa na światową skalę". Terroryści chcieli wysadzić 10 samolotów pasażerskich. – To byłaby tragedia na niewyobrażalną skalę – mówią politycy.

Terroryści chcieli skonstruować bombę z odtwarzacza mp3. | Fot. Przemek Trubalski. Informacje o sposobie wykonania bomby podała telewizja CNN, powołując się na źródła w amerykańskim kongresie.

Potwierdzili to także amerykańscy antyterroryści. Ich zdaniem odpowiednio łącząc brytyjski napój energetyzujący, substancję o konsystencji żelu i zapalnik w formie odtwarzacza mp3 lub telefonu komórkowego można stworzyć wybuchową mieszankę.

– Istnieją poważne przesłanki, że użycie tego napoju mogło być elementem planu terrorystów – stwierdził rozmówca telewizji.

Najwięksi eksperci w dziedzinie walki z terroryzmem głowią się nad tym, co jeszcze mogą wymyślić zabójcy, by dopiąć swego. Polscy specjaliści zajmujący się terroryzmem przyznają, że to najważniejsze i najtrudniejsze pytanie, z którym muszą się mierzyć służby specjalne. - Nawet wiedziałbym, co odpowiedzieć na pytanie „na co teraz mogą wpaść terroryści”, jednak nie odpowiem, bo to swego rodzaju instruktaż - stwierdził Wojciech Łuczak, redaktor naczelny czasopisma „Raport: Wojsko, Technika, Obronność”. - Mogę jedynie powiedzieć, że terroryści w swoich atakach nie zastosowali jeszcze bomby paliwowo-powietrznej. Widziałem skutki jej działania w pewnym bunkrze i one są naprawdę przerażające - dodał.

- Terroryści wykorzystują doświadczenia przemysłu obronnego, myślą jednak nad nowym sposobem przemycania tych substancji np. na pokład samolotu. Przecież płynna bomba była już znana 60 lat temu - przypomina Łuczak. - Ta gra jest w dwie strony. Terroryści, podobnie jak antyterroryści, uczą się analizować sytuację i wyciągać z niej wnioski.

Źródło: APP i CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ech, ludzie to maja pomysly

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.