Facebook Google+ Twitter

Nowa Dęba będzie mieć nowy dworzec autobusowy

Od początku września trwają prace przy budowie zatoczki autobusowej i parkingu głównego w Nowej Dębie.

 / Fot. Biuro Prasowe UMiG Nowa DębaPod koniec roku dworzec autobusowy w Nowej Dębie zyska nowy kształt. - Po przygotowaniu stosownej dokumentacji technicznej, uzyskaliśmy wreszcie pozwolenie na budowę i ogłosiliśmy przetarg na realizacje tego przedsięwzięcia. 3 sierpnia oferty zostały otworzone, a ponieważ było zainteresowanie tym przetargiem, to od początku września ruszyły prace, które winny się zakończyć 4 grudnia - opowiada Wiadomościom24.pl burmistrz Wiesław Ordon.

Jak się dowiedzieliśmy, w ramach prac wykonane zostanie zadaszenie na słupach żelbetowych z konstrukcją dachu na blachownicach. - Plac dworca będzie miał kształt półpierścienia. [...] W środkowej jego części znajdzie się ścięta od ul. Rzeszowskiej wyspa z zielenią - mówi Ordon.

Trwają także prace związane z przebudową parkingu głównego miasta, na którym znajdą się 72 miejsca postojowe, w tym 5 dla niepełnosprawnych. - Dla obsługi dworca, podróżnych, wykorzysta się także część drogi biegnącej od ul. Jasnej do Biedronki - dodaje burmistrz. Wzdłuż ul. Jasnej znajdziemy 3 stanowiska dla taksówek i 3 miejsca parkingowe wzdłużne (np. dla busa).

 / Fot. Biuro Prasowe UMiG Nowa DębaWedług burmistrza dworzec otrzyma także nową kanalizację deszczową, nowe oświetlenie terenu. Całe przedsięwzięcie gminę wyniesie 1.350.000 zł.

Zaprezentowane przez nasz zdjęcia, są pierwszym etapem wizualizacji. Na fotografiach brakuje budynków użyteczności publicznej, np. Biedronki, Hotelu Szypowskiego.

W związku z pracami, od 1 września, mieszkańcy doświadczają trudności w poruszaniu sie po mieście. Zmiana w organizacji ruchu w obszarze placu manewrowego autobusów i wyłączony z ruchu główny parking to główne utrudnienia w Nowej Dębie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.09.2009 18:18

Mateuszu czytam Twoje lokalne wiadomości, okolice troszkę znam:) W tych "materiałach" cenne jest Twoje zaangażowanie w miejscowe problemy i radość z nastepujących zmian "na lepsze":) Dzięki Twojemu zaangażowaniu w relacjonowanie na forum ogólnopolskim, na w24 problemów lokalnych Dęby i z okolic czytelnicy dowiadują się że jest w Polsce taka miejscowość jak Nowa Dęba.I może "Twoje pisanie"stanie się to przyczynkiem do podjęcia prób zmian na lepsze, w innych "rodzinnych miejscowościach".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.