Facebook Google+ Twitter

Nowa Dęba: "Dostrzegamy potrzeby inwestorów"

Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby docenia inwestorów chcących inwestować w Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną. To właśnie dla przyszłych pracodawców powstanie 300 miejsc parkingowych i nowe drogi.

-Dobry dojazd do terenów inwestycyjnych to jeden z warunków niezbędnych dla przyciągnięcia do gminy nowych firm. Dostępność komunikacyjna sprzyja także rozwojowi działalności przez inwestorów już prowadzonych działalność. Władze samorządowe winny dostrzegać potrzeby inwestorów w tym zakresie i starać się w miarę swoich możliwości realizować takie przedsięwzięcia. Budowanie dróg w tzw. centrach zysku po prostu się opłaca – mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon – wydane pieniądze zwracają się w postaci podatków płaconych przez nowych inwestorów a nade wszystko przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszej gminy.

Eurovia realizuje zadanie na 4,2 mln złotych

- Po przygotowaniu dokumentacji na drogę Strefową w roku ubiegłym ogłoszony został przetarg na budowę tej drogi. Zadanie za 4,2 mln zł (w tym ok. 1,5 mln zł dotacji z UE) wykonuje firma EUROVIA, a polega ono nie tylko na budowie samej drogi, ale przebudowie krajowej „dziewiątki” na długości 400 m, torów kolejowych Chmielów - Włoszczowice na długości 200 m wraz budową przejazdu kolejowego oraz oświetlenie całej drogi wraz z rozjazdami.- tłumaczy Paweł Antończyk, rzecznika prasowy UMiG Nowa Dęba.

Rzecznik nowodębskiego magistratu tłumaczy nam także, że "na drogę tę czekają nie tylko firmy, które były tu już od dawna osadzone, ale także działające od niedawna, jak Media Ekspert czy niedługo rozpoczynające produkcję Wytwórnia Mas Bitumicznych i Zakład Ceramiki Budowlanej. Budowa tej drogi była o tyle pilna, że wyjazd z TSSE, przez ul. Zakładową na terenie miasta Tarnobrzega, był coraz bardziej uciążliwy".

Droga Siarkowa do przebudowy!

Władze Nowej Dęby przygotowały także dokumentację na przebudowę drogi Siarkowej, która do tej pory łączyła tereny inwestycyjne z ul. Zakładową w Tarnobrzegu. - Pojawienie się na terenie Chmielowa kolejnego inwestora – Pilkington Automotive Poland, powoduje, że droga Siarkowa, przy której ta firma będzie inwestować, musi być w przyszłym roku przebudowana. Samorząd posiada dokumentację na przebudowę tej drogi od przejazdu kolejowego na Mogiłach do granic gminy (przy ELWIDZIE). Realizacja całego projektu uzależniona jest jednak od pozyskania środków zewnętrznych, gdyż jego koszt całkowity to ponad 2 mln zł. Jeśli nie uda się tych środków pozyskać, gmina będzie realizować to przedsięwzięcie w części. - Tłumaczy Antończyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.