Facebook Google+ Twitter

Nowa Dęba: Wraca temat zbyt krótkiego peronu na stacji PKP

Prawdopodobnie w grudniowym rozkładzie jazdy PKP Intercity zostanie zaplanowany w Nowej Dębie postój pociągu relacji Zamość - Zielona Góra.

PKP Intercity / Fot. Bardrock/Creative Commons Uznanie autorstwa–na tych samych warunkach 3.0 niezlokalizowana, 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.0 zlokaliOd maja 2011 roku trwa spór pomiędzy Intercity, a lokalnymi władzami o przedłużenie zbyt krótkiego peronu na stacji PKP - Nowa Dęba. Obecnie zamiast wymaganych 200 metrów liczy on zaledwie 100.

Łukasz Kowalski z Biura Przewozów PKP Intercity potwierdził także, że - Pociągi dalekobieżne nie mogą zatrzymywać się na nowodębskim peronie z jednego powodu. Peron jest za krótki, tymczasem zatrzymywanie się pociągów dłuższych niż peron jest niezgodne z przepisami.

Czytaj także: Przez Nową Dębę przejadą pociągi osobowe


Brak porozumienia

Według włodarza Nowej Dęby, Wiesława Ordona sytuacja mogła wyjaśnić się już w 2009 roku kiedy to zostały podjęte decyzje o przebudowie peronu. - Już w 2009 roku podjąłem działania zmierzające do tego by, PKP PLK wykonała peron o długości pozwalającej zatrzymywać się pociągom osobom czy pośpiesznym – przypomina burmistrz. – Przymiarki były takie, że rok później PKP PLK uda się to zadanie zrealizować. Niestety, z PKP zdjęto ponad 4 miliardy złotych i przesunięto na inne zadania. Tym samym wypadły zadania z naszej gminy, czyli przebudowa stacji kolejowej w Dębie - Rozalin, peronu w Nowej Dębie i przystanku kolejowe w Chmielowie. W trakcie przebudowy peronu w Dębie, budowniczy informowali mnie, że na takiej długości peronu, pociągi pośpieszne też mogą się zatrzymywać. Obecna sytuacja to brak porozumienia między obsługującym linię, a przewoźnikami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.