Facebook Google+ Twitter

Nowa encyklika Benedykta XVI

W swojej drugiej encyklice Benedykt XVI porusza temat nadziei. Dokument jest próbą odpowiedzi na realia współczesnego świata. Słowa skierowane są do każdego człowieka.

Encyklika „Spe salvi” została wydana jednocześnie w języku łacińskim, włoskim, angielskim, polskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim. Papież ukazuje w niej kilka postaci, które stały się inspiracją do rozważań na temat chrześcijańskiej nadziei. Punktem wyjścia do tych refleksji są słowa św. Pawła skierowane do Rzymian: "W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni".

Najnowszy dokument Benedykta XVI pokazuje bardzo charakterystyczną cechę jego pontyfikatu. Otóż papież doskonale rozumie potrzeby dzisiejszych katolików. Zna ich problemy i wie, że w świecie zdominowanym przez konsumpcję, przemoc i grzech, najwłaściwszą reakcją jest ukazać głębszy wymiar człowieka. Dlatego nadzieja, która jest niczym innym jak pragnieniem spotkania z Bogiem, które znajduje swe źródło w Chrystusie i do Niego prowadzi, tak często pojawia się w wypowiedziach papieża z Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I dlatego Benedykt XVI nie spotkał się z Dalajlamą, bo ma NADZIEJĘ na polepszenie pozycji KK w Chinach, nawet kosztem bardzo daleko idących ustępstw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.