Facebook Google+ Twitter

Nowa e-twarz prezydenta

Gry dla dzieci i dział "zadaj pytanie...", filmiki, galerie zdjęć, blog i tagi - to nie elementy portalu społecznościowego, a nowej witryny głowy państwa - Lecha Kaczyńskiego.

Nowa strona Kancelarii Prezydenta przez miesiąc dostępna będzie pod adresem: beta.prezydent.pl / Fot. screenDziś o koło godz. 14 wystartowała oficjalnie nowa strona Kancelarii Prezydenta - beta.prezydent.pl. Na razie jeszcze w wersji testowej. Ze starą stroną na dobre pożegnamy się za miesiąc.

Głównym założeniem zmian jest zerwanie ze oficjalnym charakterem, jaki towarzyszy stronom urzędów i instytucji państwowych, oraz poprawienie komunikacji najważniejszej osoby w państwie ze społeczeństwem.

- Chcieliśmy, aby ta strona była jak najbardziej nowoczesna - mówi nam Małgorzata Kołodzieńska, z biura prasowego KP. I rzeczywiście tak jest. Na nowej stronie Lecha Kaczyńskiego znajdziemy wszystko to, co charakteryzuje witryny generacji Web 2.0. Są filmy z YouTube, tagi, dział pytań i odpowiedzi, a nawet kącik dla dzieci. - W niedługim czasie pojawią się tu gry i informacje dla najmłodszych obywateli, ale nie tylko - opowiada Kołodzieńska. - Bardzo ciekawi nas, co dzieci wiedzą o urzędzie prezydenta. Chcemy zamieszczać tu także sondy z ich wypowiedziami - wyjaśnia.

Stara strona Lecha Kaczyńskiego odejdzie do lamusa pod koniec sierpnia. / Fot. screenW nowym serwisie jest wszystko, co wrzucilibyśmy do worka z napisem "prezydent". Począwszy od oficjalnych komunikatów Kancelarii, po te mniej oficjalne - jak galeria o nietypowym pojeździe zaparkowanym na placu przed warszawskim "białym domem". Możemy nawet wybrać się w wirtualną podróż po Pałacu Prezydenckim.

Całość okraszona jest błękitami, szarością (wpadającą w żółć) i bielą. Dawniej stronie głowy państwa towarzyszyły kolory narodowe: biel i czerwień. O powadze urzędu przypominają jedynie wszechobecne szeryfowe czcionki. Zrezygnowano nawet z wizerunku Lecha Kaczyńskiego w górnej części witryny. - Jest to przede wszystkim strona samego urzędu - uzasadnia decyzję Małgorzata Kołodzieńska. - Pan prezydent pojawia się na fotografiach, w centralnej części strony głównej - dodaje.

Kancelarii Prezydenta bardzo zależy na opinii internautów. Na blogu już teraz możemy zapoznać się ze zdaniem niektórych z nich. W przyszłości znajdziemy tu wpisy dotyczące bieżącej pracy urzędu. Bezpośredni dostęp do prezydenckiego bloga otrzymają wszyscy jego ministrowie. Niestety sam Lech Kaczyński nie będzie blogować. - To nie było naszym założeniem - tłumaczy Kołodzieńska.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, nowa strona kosztowała Kancelarię Prezydenta ponad 363 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.07.2009 17:01

Masz racje, ale uważam że kolejny prezydent pewnie po swojemu przebuduje stronę ową , gdyż nie będzie po jego myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2009 12:21

Przecież ze swojej kieszenie nie wydał, a na prowadzenie kancelarii ma sponsorów - nas podatników, więc tak znikomą kwotę można wydać bez mrugnięcia okiem... :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie 363.318,44 zł brutto...., a przecież taką stronę można wykonać na 2 tysiące złotych....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tego będzie kawa za free.

Komentarz został ukrytyrozwiń

363 tys. zł ? za co? wykupili zwiekszony limit przesyłu danych bo spodziewaja sie miliardów odwiedzin ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze kanał prezydenta na YT : http://www.youtube.com/user/wwwprezydentpl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.